Yetim Çocuklara Harçlık Ödüllü Yarışma: İyiliğin Fotoğrafını Çekebilir Misin?

Deniz Feneri Derneği bu kez fotoğraf tutkunlarına “İyiliğin Fotoğrafını Çeker Misin” diye sordu. Yurdun dört bir yanından iyiliği, sevgiyi, paylaşmayı ve yardımı anlatan bin 214 fotoğraf yarıştı. Her bir ödül kazanana para ödülü yanında yetim çocuklara 100’er lira harçlık da verilecek.

Haberler 07.10.2015, 18:39
Yetim Çocuklara Harçlık Ödüllü Yarışma: İyiliğin Fotoğrafını Çekebilir Misin?

ANKARA(ANKA) - Deniz Feneri Derneği bu kez fotoğraf tutkunlarına “İyiliğin Fotoğrafını Çeker Misin” diye sordu. Yurdun dört bir yanından iyiliği, sevgiyi, paylaşmayı ve yardımı anlatan bin 214 fotoğraf yarıştı. Her bir ödül kazanana para ödülü yanında yetim çocuklara 100’er lira harçlık da verilecek.

Dernek “Sanat” ve “İyilik” temalarını yan yana getiren projelere imza atmaya devam ediyor. Deniz Feneri Derneği’nin organize ettiği Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu’nun onay verdiği yarışmanın jürisinde Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, Fotoğraf Sanatçıları Murat Gür, İsmail Hakkı Gurbetçi, Mustafa Yılmaz ve TFSF adına Dr. Ömer Gemici bulundu.

Ödüllü yarışmada birinciliği Konya’dan Seyit Konyalı’nın “El” adlı fotoğrafı, ikinciliği Hakkari’den Murat Adıyaman’ın “Bir Tas Yemek İçin” adlı fotoğrafı, üçüncülüğü Kocaeli’den Sare Kural’ın “İyi Davranış” adlı fotoğrafı aldı.

Giresun’dan Erhan Aydınlı’nın “El Ele Bir Hayat”, Zonguldak’tan Kahraman Bekçili’nin “İyilik” adlı fotoğrafı, Adana’dan Osman Arsal’ın “Serbsetsin” adlı fotoğrafları ise mansiyon kazandı.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz yarışmaya ilişkin açıklamasında 1998 yılında kurulan Deniz Feneri Derneği’nin Türkiye’de kurumsallaşarak ve büyük lojistik merkezleri kurarak çalışan ilk sivil toplum kuruluşu olduğunu bildirdi. Türkiye’de ilk ISO belgesi alan yardım kuruluşu olduklarını kaydeden Cengiz, “Bilindiği gibi dünyanın gelişmiş ülkelerinde sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemi büyüktür. Deniz Feneri Derneği de profesyonel yapısı ile ülkemizi dünyada tanıtan yardım yüzlerinden birisidir. Türkiye, en çok yardım eden ülkeler sınıfında dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Derneğimizin çalışma alt yapısını merak eden yabancı ziyaretçileri sık sık misafir etmekteyiz. Bu durum ülkemiz adına gurur vericidir.

Son yıllarda iyilik, yardımlaşma, paylaşma gibi kavramları sanat dili ile toplumun gündeminde tutan projeler yapmaya başladık” dedi.

“İyiliğin Fotoğrafını Çekebilir Misin” adlı fotoğraf yarışmasının fotoğraf severler tarafından büyük ilgi gördüğünü anlatan Cengiz, birinciye 5 bin TL ve adına 10 yetim çocuğa 100 TL harçlık, ikinciye 3 bin TL ve adına 5 yetim çocuğa 100 TL harçlık, üçüncüye 3 Bin TL ve adına 3 yetime 100 TL harçlık vereceklerini bildirdi. Mansiyon ödülü kazanan 3 kişiye de 500’er TL ödül takdim edeceklerini de anlatan Cengiz, “Fotoğraf yarışmamızın sponsoru olan Yusuf İyilik’e yürekten teşekkür ediyorum. Bu yarışmada sloganımız ‘Çek, iyiliğin resmini, içinden olsun insanın’ derken, yüreklerde iyiliğe dair her ne varsa fotoğraf kadrajına yansısın ve dünyaya yayılsın istemiştik, geldiğimiz sonuçtan çok mutluyuz.  Kısa süre içerisinde ödül töreni yaparak ödülleri teslim edeceğiz. Ardından ise iyiliğin fotoğrafları İstanbul’da ve Anadolu’daki çeşitli mekânlarda sergilenecek” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@