Tüsiad'a Ldp'den Destek: 77 Milyonun Refahı İçin Uyarmaya Devam Edin

ANKARA(ANKA) - Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sert bir şekilde eleştirilen TÜSİAD Başkanı Symes'a bir destek mektubu gönderdi. Mektupta, “TÜSİAD yönetimine yönelik sert eleşti

Haberler 15.04.2015, 18:02
Tüsiad'a Ldp'den Destek: 77 Milyonun Refahı İçin Uyarmaya Devam Edin

ANKARA(ANKA) - Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sert bir şekilde eleştirilen TÜSİAD Başkanı Symes'a bir destek mektubu gönderdi. Mektupta, “TÜSİAD yönetimine yönelik sert eleştirilerini kabul edilmez buluyor, TÜSİAD yönetimini bundan sonra da 77 milyonun refahı için yapacağı tüm uyarıların, iktidar tarafından dikkate alınması çağrısında bulunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sert bir şekilde eleştirilen TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes'a bir destek mektubu gönderdi. Toker, söz konusu mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Bir ülke, devlet yatırımı ile değil, birikimini riske atan, katma değer yaratan, milyonlara istihdam sağlayan ve en önemlisi Cumhurbaşkanı da dahil tüm kamu görevlilerinin maaşlarının ödendiği vergi tabanını yaratan hür teşebbüs yatırımı ile kalkınır.  Dolayısıyla, iş dünyasının da, emek dünyasının da örgütlenerek, ülke yönetimine yön gösterici, hataları dile getiren uyarılarda bulunmaları sert eleştiriler ile değil, takdirle karşılanmalıdır.

Benzeri tartışmayı daha önce faizlerin indirilmesi ısrarı ile Merkez Bankası yönetimi ile de yaşayan Cumhurbaşkanının, ekonomik gidişattaki yanlışları haklı olarak dile getiren TÜSİAD yönetimine yönelik sert eleştirilerini kabul edilmez buluyor, TÜSİAD yönetimini bundan sonra da 77 milyonun refahı için yapacağı tüm uyarıların, iktidar tarafindan dikkate alınması çağrısında bulunuyoruz. Sivil toplum örgütleri demokrasilerde siyaseti bilgilendirmek, uyarmak ve denetlemek için vardır.” (ANKA)

(AR/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@