Trompetin Yıldız İsmi Alison Balsom Crr'de

  İSTANBUL (ANKA)-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal R

Haberler 19.11.2014, 13:55
Trompetin Yıldız İsmi Alison Balsom Crr'de

 
İSTANBUL (ANKA)-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), dünyaca ünlü sanatçıları İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor.Bu kapsamda Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun 2014-2015 sezonundaki ‘Yerleşik Sanatçısı’ olan Alison Balsom CRR Senfoni Orkestrası ile birlikte unutulmaz bir konser verecek.Yaşayan en ünlü trompet sanatçılarından olan Balsom, 20 Kasım 2014 Perşembe akşamı gerçekleşecek konserde Viyana klasiklerine adanmış konserde trompet repertuvarının en sevilen ve en sık yorumlanan eserlerinden Haydn’ın Trompet Konçertosu’nu seslendirecek. Konserde CRR Senfoni Orkestrası, Mozart’ın erken dönem senfonileri içinde dünyada en sık seslendirilen ve en sevilen eseri olan 29 numaralı La Majör Senfoni’yi ve Beethoven’ın 1812’de sağırlığının ileri dönemlerinde yazdığı, en sevdiği senfonilerinden olan 8. Senfoni ile müzikseverlerin karşısına çıkacak. 

Yaşayan en ünlü trompet sanatçılarından olan Alison Balsom, dünyanın en iyi orkestralarıyla sayısız konserler verdi. İngiliz virtüöz,  2013 yılında en önemli klasik müzik dergilerinden biri olarak kabul edilen Gramophone tarafından “Yılın Sanatçısı” seçilerek önemli bir başarı elde etti. İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun 2014-2015 sezonu boyunca “Yerleşik Sanatçısı“ olan Balsom, son yıllarda dünyada adından çokça söz ettiren klasik müzik yıldızları arasında yer alıyor. "Classic FM", "Gramophone" ve "Echo Klassik" gibi pek çok prestijli ödülün de sahibi olan Balsom, kendi enstrümanı için mevcut eserlerin transkripsiyonlarını ve aranjmanlarını yapmanın yanı sıra yeni trompet yapıtlarına olan ilgisiyle de tanınıyor.(ANKA)
(NÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@