Tesk Başkanı Sahte İçki Konusunda Uyardı

İstanbul’da sahte içki tüketen on vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerinden üzüntü duyduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “5 liraya içki, 2 liraya sigara, 5 liraya baklava olmaz. Maliyet değerinin altında satılan içki, sigara, gıda ve 10 numara dediğimiz kaçak akaryakıt gibi ürünlerden uzak durun” dedi.

Haberler 29.10.2015, 23:45
Tesk Başkanı Sahte İçki Konusunda Uyardı

ANKARA (ANKA) -İstanbul’da sahte içki tüketen on vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerinden üzüntü duyduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “5 liraya içki, 2 liraya sigara, 5 liraya baklava olmaz. Maliyet değerinin altında satılan içki, sigara, gıda ve 10 numara dediğimiz kaçak akaryakıt gibi ürünlerden uzak durun” dedi. 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İstanbul’da on vatandaşın sahte içki tükettiği için hayatını kaybetmesi üzerine yazılı açıklama yaparak üzüntü duyduğunu belirtti. Palandöken açıklamasında, “Sahte içkiden on vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Vatandaşlarımızı ve yetkililerimizi bilhassa bayram ve yılbaşı öncesi ortaya çıkan merdiven altı üretim dediğimiz bu tür korsan üretim ve sahte mamul üreticileri konusunda hep uyarıyoruz. 5 liraya içki,2 liraya sigara 5 liraya baklava olmaz. Maliyet değerinin altında satılan içki, sigara, gıda ve 10 numara dediğimiz kaçak akaryakıt gibi ürünlerden uzak durun” ifadelerini kullandı.

-“DÜŞÜK FİYATA KANMAYIN”-

Alkollü içkiler başta olmak üzere her türlü sigara ve gıda maddelerinin normal satış fiyatının altında bir fiyattan satın alınmaması gerektiğinin altını çizen Palandöken, “Daha önce de yaşanan, ölümcül sonuçlara yol açan, sahte içki yapımında kullanılan metanolün çok sıkı denetlenmesi gerekir. Metanol, etil alkolden beş kat daha fazla insan vücuduna zarar vermektedir. Zehirlenme belirtileri alınışından 40 dakika ile 72 saat arasında başlar ve sinir sistemimizi, göz, pankreas ve böbreklerimizi doğrudan etkiler.  Alkollü içki alış verişinizi, TAPDK Satış Belgesi sahibi perakende satıcılardan yapınız. Ambalajını şüpheli gördüklerinizi ve bandrolsüz olanlarını almayınız. Bu tür ürünleri mutlaka yetkililere haber veriniz” dedi. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@