Tbmm Başkanı'nın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170'nci Yılı Mesajı

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 170’inci yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Milli güvenliği, demokrasiyi, adalet hizmetlerini ve barış ortamını bozmaya dönük girişimlere karşı ve

Haberler 10.04.2015, 11:10
Tbmm Başkanı'nın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170'nci Yılı Mesajı

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 170’inci yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Milli güvenliği, demokrasiyi, adalet hizmetlerini ve barış ortamını bozmaya dönük girişimlere karşı verdikleri özverili mücadele ile halkımızın itimadını kazanan polis teşkilatımızın, milletimizi tedirgin edecek her türlü eyleme kararlılıkla karşı koyacağından kuşku duymuyorum” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 170’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170’inci yılını kutlayan TBMM Başkanı, mesajında şöyle dedi:

“Devletimizin en eski kurumlarından biri olan polis teşkilatımızın, anayasa ve yasalardan aldığı yetki ile halkımızın huzuru ve esenliği için daha uzun yıllar milletimize hizmet etmesini diliyorum. Mal ve can emniyeti denilince aklımıza gelen ilk kurum olan polis teşkilatımızın, toplumun huzurunu korumak için üstlendiği görevin gereğini layıkı ile yerine getirmeye devam edeceğini biliyorum.

Güvenlik hizmetlerindeki yeniliklere çağdaş güvenlik anlayışına uygun şekilde adapte olmayı başaran polis teşkilatımızın, iki yüzyıla yakın süredir edindiği tecrübenin ışığında gelecekte de önemli görevler ifa edeceğine inanıyorum.

 Milli güvenliği, demokrasiyi, adalet hizmetlerini ve barış ortamını bozmaya dönük girişimlere karşı verdikleri özverili mücadele ile halkımızın itimadını kazanan polis teşkilatımızın, milletimizi tedirgin edecek her türlü eyleme kararlılıkla karşı koyacağından kuşku duymuyorum.

Bu vesileyle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170’inci yılını bir kez daha kutluyorum. Bugüne kadar görevi başında şehit edilen kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi polislerimizi de saygı ve şükranla anıyorum.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@