Son Dakika...10 Terörist Teslim Oldu

ANKARA(ANKA) – Şırnak’ta 10 terörist teslim oldu. TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 19 Nisan günü Bölücü Terör Örgütü mensubu 10 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.. Olayla ilgili olarak, adli

Haberler 20.04.2015, 21:09
Son Dakika...10 Terörist Teslim Oldu

ANKARA(ANKA) – Şırnak’ta 10 terörist teslim oldu.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 19 Nisan günü Bölücü Terör Örgütü mensubu 10 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.. Olayla ilgili olarak, adli tahkikat başlatıldı.

TSK ayrıca 19 Nisan gecesi Türkiye-Suriye sınırının Şanlıurfa kesimindeki, Kara Kuvvetleri 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı Kapı Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan dört kişi belirlendiğini bildirdi. Belirlenen bu durum üzerine bölgeye intikal eden devriye tarafından söz konusu şahıslara “dur” ikazında bulunulduğunu, ancak bu kişilerin Suriye istikametine doğru kaçarak gözden kaybolduklarını bildiren TSK daha sonra bölgede arama yapıldığını bildirdi. Arama sonucu bir poşet içinde bir Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 3 savunma tipi el bombası, bir taarruz tipi el bombası, bir şarjör, 30 adet 7,62 mm çapında mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen mühimmat Mürşitpınar Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@