Soma Davasının Kapalı Yapılması Talebine Tepki

MANİSA (ANKA)- Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği 8 tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, bazı sanık avukatlarının güvenlik gerekçesiyle duruşmanın kapalı yapılması ve de başka bir ile alınması ko

Haberler 20.04.2015, 15:41
Soma Davasının Kapalı Yapılması Talebine Tepki

MANİSA (ANKA)- Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği 8 tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, bazı sanık avukatlarının güvenlik gerekçesiyle duruşmanın kapalı yapılması ve de başka bir ile alınması konusunda mahkemeye dilekçeyle başvurdukları ortaya çıktı. Hayatını kaybeden madenci yakınlarının avukatları ise olaya tepki göstererek, duruşmada sanıkların güvenliğini tehdit edecek bir olayın şimdiye kadar yaşanmadığını belirtti. 

Konuyu ANKA Haber Ajansına değerlendiren Manisa Barosu’nun eski başkanı ve birçok madencinin avukatı Zeynel Balkız, “Duruşma alenidir. 5 günlük yargılama sırasında mahkemenin güvenliğini tehdit  eden bir unsura rastlanmamıştır. Duruşmada gerek iddia makamının gerek tarafların ileri sürdüğü savunmalar kamuoyunun bilgisi dahilide olan olaylardır. Gizlilik gerektiren herhangi bir husus yoktur. Duruşmaların kanuna uygun olarak aleni yapılması gerekir. Mahkemenin bu doğrultuda karar vereceğini zannetmiyorum. Mahkeme böyle  bir tavır içerisinde olsaydı onu ilk günlerde uygulardı” dedi.

-“27 NİSAN'A KADAR SANIKİFADELERİNİN TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ”-

Avukatlardan Özlem Aydın ise, şimdiye kadar mahkemede sanıkları tehdit edecek bir olayın yaşanmadığını sadece acılı ailelerin tepkilerini dile getirdiğini belirterek, “Duruşmaların kapalı yapılması ya da başka bir yere taşınması konusunda bir karar çıkacağını düşünmüyorum. 27 Nisan'a kadar sanık ifadelerinin tamamlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.  (ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@