Sgk Başkanı İlhan Washington Dc'ye Atandı

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan Washington DC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

Haberler 06.10.2015, 21:57
Sgk Başkanı İlhan Washington Dc'ye Atandı

ANKARA (ANKA) -Sosyal Güvenlik Kurumunda 2007 yılında Genel Müdür ve SGK Başkan Yardımcılığı yapan ve 2013’ten itibaren de SGK Başkanı olarak görev yapan Yadigar Gökalp İlhan, kendi isteğiyle Dışişleri Bakanlığı Amerika Birleşik Devletleri Washington DC Büyükelçiliği nezdinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliğine atandı.

-YADİGAR GÖKALP İLHAN KİMDİR?-

Uluslararası Sosyal Güvenlik Örgütünün (ISSA) Avrupa Ağı Yürütme Kurulu Üyesi ve ISSA Aday Belirleme Komitesi Üyesi görevinde bulunan İlhan, Kadın Yönetici ve Kadın Çalışanlar Dayanışma Derneğinin de Kurucu Başkanı.

ODTÜ, PDR ve Kadın Çalışmaları, EMBA programında yüksek lisans çalışmalarını yapan İlhan, çok iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 4 çocuk annesi.

Yadigar Gökalp İlhan, uzun yıllar Türkiye’de ve Afrika ülkelerinde yoksullukla mücadele programlarını yürüttü. Şartlı Nakit Transferi programını tasarlayan İlhan’ın yürüttüğü bu program ile iki buçuk milyon çocuğa ulaşıldı. İlhan bu programda özellikle kız çocuklarının okullaşmasında sağladığı katkılarla çeşitli ödüllere layık görüldü.

Dünya Bankası ve APEC (Asya-Pasifik İşbirliği Kuruluşu) gibi kuruluşlara danışmanlık yapan Gökalp ilhan, Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkeleri Sosyal Yardım Ağları Fonunun Başkanlığını 2 kez seçimle yürüttü. Ayrıca, Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu programlarının koordinatörlüğünü üstlendi. SGK Başkanlığı döneminde Yapılandırma Kanunu da dahil olmak üzere sosyal güvenlik alanında çok önemli kanunların hazırlanması görevini üstlendi. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@