Sanayide İstihdam Arttı

-Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi ise bir

Haberler 26.11.2014, 11:55
Sanayide İstihdam Arttı

-Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2.2 artış gösterdi.

ANKARA(ANKA) – Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2.2 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı 3. Çeyrek Temmuz- Eylül Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri’ni açıkladı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2.2 arttı.

-SANAYİDE ÇALIŞILAN SAAT YÜZDE 0.5 ARTTI-

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayide çalışılan saat endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayide çalışılan saat endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1.3 arttı.

-SANAYİDE BRÜT ÜCRET - MAAŞ YÜZDE 3.6 ARTTI-

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayide brüt ücret - maaş endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3.6 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayide brüt ücret – maaş endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15.5 arttı. (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@