Rusya: Nato, İhlali Amaçlarımızı Saptırmak İçin Kullanıyor

Rusya\'nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksander Gruşko, Rus jetinin Türkiye\'nin hava sahasını “Yanlışlıkla” ihlal etmesinin, NATO tarafından Moskova\'nın Suriye\'deki amaçlarının çarpıtılması için kullanıldığını öne sürdü.

Haberler 06.10.2015, 21:56
Rusya: Nato, İhlali Amaçlarımızı Saptırmak İçin Kullanıyor

BRÜKSEL/MOSOKVA(ANKA)  - Rusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksander Gruşko, Rus jetinin Türkiye'nin hava sahasını “Yanlışlıkla” ihlal etmesinin, NATO tarafından Moskova'nın Suriye'deki amaçlarının çarpıtılması için kullanıldığını öne sürdü.

Brüksel'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gruşko, ''NATO, Türk hava sahasını yanlışlıkla ihlal etmemizi, Rusya hava kuvvetlerinin Suriye'deki hava operasyonlarının amacını saptırmak için Batı'da başlatılan enformasyon kampanyasının bir parçası gibi kullanmak istiyor. NATO, bu yönde bir izlenim veriyor'' şeklinde konuştu.

-“NATO KONSEYİ'Nİ ACİL TOPLAYANLARIN GERÇEK NİYETLERİ…”

''Normalde benzer olaylar iki ülke arasında ya da askeri kanallar aracılığıyla açıklığa kavuşturulur'' diyen Büyükelçi Gruşko, NATO'nun Rusya'nın Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

 ''Rus tarafının açıklamalarının göz ardı edilmesi, NATO Konseyi'ni acil toplayanların gerçek niyetlerini de ele veriyor. Acil NATO toplantısı ardından yayınlanan açıklama metnine de hava saldırılarının IŞİD mevzilerine gerçekleştirilmediği ve operasyonlar nedeniyle sivillerin de öldüğü gibi 'ödünç' lafların kullanılması da bunun (NATO'nun enformasyon kampanyası içine çekildiğinin) bir diğer göstergesi.''

Gruşko’nun açıklamalarını yansıtan Rus medyası, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in, bir Rus jetinin Türkiye'nin hava sahasını ikinci kez ihlal etmesi üzerine hava sahası ihlallerinin “kaza” gibi görünmediğini söylediğini anımsattı.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@