Rusya: Abd İle Yapılacak Işid Görüşmelerine Türkiye De Katılabilir

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Pentagon\'un Suriye\'de IŞİD ile mücadelede koordinasyona yönelik tekliflerini uygulayabileceklerini belirtirken ABD, Rusya ile yapılacak görüşmelere Türkiye\'nin de katılabileceğini açıkladı.

Haberler 07.10.2015, 18:42
Rusya: Abd İle Yapılacak Işid Görüşmelerine Türkiye De Katılabilir

MOSKOVA(ANKA) - Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Pentagon'un Suriye'de IŞİD ile mücadelede koordinasyona yönelik tekliflerini uygulayabileceklerini belirtirken ABD, Rusya ile yapılacak görüşmelere Türkiye'nin de katılabileceğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın Pentagon'un önerilerini değerlendirmeye başladığını kaydeden Konaşenkov, Sputniknews tarafından yansıtılan açıklamasında "Tekliflerin detayı bugün uzmanlar tarafından masaya yatırılacak. Rus ve ABD'li uzmanlar bir araya gelerek teknik detayları ele alacak" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner de Rusya ve ABD arasındaki koordinasyon toplantılarına Türkiye'nin de katılabileceğini söyledi. Suriye'de olumsuz gelişmelerin önüne geçmek için yapılacak toplantıların Türkiye'nin yer alacağı platformlardan biri olabileceğini söyleyenToner, Türkiye'nin Rusya ile “ikili platform” kapsamında görüşebileceğini de ifade etti.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@