Rekabet Kurumu'ndan Yemek Sepetine Soruşturma

ANKARA(ANKA) -Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Gıda Sanayi hakkında soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinden edinilen bilgiye göre, Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtı

Haberler 10.04.2015, 12:47
Rekabet Kurumu'ndan Yemek Sepetine Soruşturma

ANKARA(ANKA) -Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Gıda Sanayi hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinden edinilen bilgiye göre, Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Gıda San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılan baskı ve promosyon uygulamalarıyla müşterilerin rakiplerle çalışmasının engellendiği, bu itibarla Rekabet Kurulunun geçmiş kararlarına aykırı davranıldığı ve rakiplerin dışlandığı iddiasına ilişkin olarak yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 18 Mart 2015 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Gıda San. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, karar verdi. Soruşturma, adı geçen teşebbüsün en çok kayrılan müşteri şartı ve fiili münhasırlık uygulamaları yoluyla aynı Kanun’u ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@