Operadaki Hayat Müzikali 17 Mayıs'a Kadar Zorlu Psm'de Sahnede Olacak

İSTANBUL (ANKA)- Bir müzikal, bir melodram, bir fenomen ve; Broadway’in en uzun soluklu şovu olarak kabul edilen ‘The Phantom of the Opera’ (Operadaki Hayalet), dün akşam ilk kez İstanbullu izleyicilerin karşısına çıktı. Sir

Haberler 08.04.2015, 14:02
Operadaki Hayat Müzikali 17 Mayıs'a Kadar Zorlu Psm'de Sahnede Olacak

İSTANBUL (ANKA)- Bir müzikal, bir melodram, bir fenomen ve; Broadway’in en uzun soluklu şovu olarak kabul edilen ‘The Phantom of the Opera’ (Operadaki Hayalet), dün akşam ilk kez İstanbullu izleyicilerin karşısına çıktı. Sir Andrew Lloyd Webber'in ölümsüz eseri,  17 Mayıs tarihlerine kadar  Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Sahneye ilk kez 1986 yılında Londra’da konan Operadaki Hayalet, şimdiye kadar dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65 bin performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine ulaştı. Eser 15’ten fazla dile çevrildi.

-SAPLANTILI BİR AŞK HİKAYESİ-

Paris Operası'nda hayalet olarak tanınan, yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dâhisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine'e olan saplantılı aşkını konu alan The Phantom of the Opera, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü bir hikayeyi konu alıyor. Fransız yazar Gaston Leroux'ın aynı adlı romanından uyarlanan müzikal, sayısız başarısının yanı sıra, ilginç prodüksiyon detaylarıyla da dikkat çekiyor.

-SAHNE 22 DEFA DEĞİŞİYOR!-

 Oyuncular, teknik ekip ve orkestra da dahil olmak üzere 130 kişilik bir ekipten oluşan Operadaki Hayalet’in her gösteriminde 230 kostüm, 281 mum, 250 kg kuru buz ve 10 adet sis makinası kullanılıyor. Ayrıca her bir performansta 22 sahne değişimi bulunuyor. Efsanevi müzikalin en önemli dekorlarından biri de 1 tonluk, tamamı kristalden yapılma avizesi. Dev avize, izleyicileri oyunun içine alarak, unutulmaz bir deneyime kapı açıyor.

-GİŞE REKORLARI KIRAN MÜZİKAL-

Gelmiş geçmiş en başarılı ve uzun soluklu müzikal olarak nitelendirilen Operadaki Hayalet, gişe hasılatıyla Titanic, E.T. ve Star Wars gibi filmleri geride bırakarak, ‘Dünyanın En Çok Gişe Hasılatı Yapan Performansı’ olma unvanını elinde bulunduruyor.Ayrıca efsanevi şarkılarıyla da akıllara kazınan Operadaki Hayalet, albümüyle, İngiltere müzik tarihinde listelere bir numaradan giriş yapan tek müzikal olma özelliğini taşıyor. Albüm satışları dünya çapında 40 milyonu aşan müzikalin, içlerinde Tony ve Oliver Ödülleri de olmak üzere 50’den fazla tiyatro ve müzikal ödülü bulunuyor.(ANKA)

(NÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@