Mimarlar: Sarayda Neredeyse Her Kişiye Bir Halı Saha, Bir Kort Düşüyor

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda hara yapıldığı ve atlar satın alınacağı tartışmaları sürerken Mimarlar, “Sadece manej değil tenis kortları, halı saha da var. Saray konutunda yaşayacaklara nerdeyse kişi başına bir

Haberler 22.04.2015, 18:20
Mimarlar: Sarayda Neredeyse Her Kişiye Bir Halı Saha, Bir Kort Düşüyor

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda hara yapıldığı ve atlar satın alınacağı tartışmaları sürerken Mimarlar, “Sadece manej değil tenis kortları, halı saha da var. Saray konutunda yaşayacaklara nerdeyse kişi başına bir kort, bir halı saha, manej, basketbol, voleybol sahası düşüyor. İşte adaletsizlik budur” açıklamasında bulundu.

Mimarlar, Atatürk Orman Çiftliği'nde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın peşini bırakmıyor. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Saray yerleşkesinde kaçak konut bölgesinde, tenis kortu, basketbol voleybol ve halı saha gibi spor tesisleri yapılıyor. Bize ait olan alana hukuka aykırı şekilde el koyuyorlar, kendi çiftlikleri haline getirmeye çalışıyorlar. Bir tenis kortu eksikti o da tamamlanmış oldu. Türkiye'nin teniste dünya sıralamasına girememesinin nedenlerinden birisi de bu olsa gerek. İtibar, saraya tenis kortu yaptırmakta değil, dünya sıralamasına girecek sporcular yetiştirecek yatırımlar yapmaktadır. Nüfusu 100 bin olan Ardahan'da 2014 TÜİK istatistiklerine göre 29 adet spor kulübü varken, Saray konutunda yaşayacaklara nerdeyse kişi başına bir kort, bir halı saha, manej, basketbol, voleybol sahası düşüyor. İşte adaletsizlik budur" dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@