Mimarlar Odasından Aoç Arazisinin Devrine Tepki

ANKARA (ANKA) – Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, AOÇ’ye ait araziden 8 dönümün daha Ankara Büyükşehir Belediye Meclis kararı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na tahsis edilmesine tepki göstererek, “AOÇ ara

Haberler 09.04.2015, 16:59
Mimarlar Odasından Aoç Arazisinin Devrine Tepki

ANKARA (ANKA) – Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, AOÇ’ye ait araziden 8 dönümün daha Ankara Büyükşehir Belediye Meclis kararı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na tahsis edilmesine tepki göstererek, “AOÇ arazilerini parsel parsel ne devrettireceğiz ne de sattıracağız” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Başbakanlık’ın talebi üzerine Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 8 bin 406 metrekarelik yerin 2 yıllığına Cumhurbaşkanlığı Sarayı için tahsis edilmesine ilk tepki Mimarlar Odası’ndan geldi. Tahsise ilişkin yazılı açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, arazinin bedelsiz tahsil edildiğini belirterek, “AOÇ arazilerini parsel parsel ne devrettireceğiz ne de sattıracağız”  dedi. AOÇ arazisinin davalık bir süreç içerisinde olduğunu kaydeden Candan, “Sayıştay raporları amacı dışında kullanılan AOÇ arazilerinin AOÇ’ye devrini istemektedir. Süreci takip edeceğiz. Yargıya taşıyacağız. Atatürk Orman Çiftliği arazilerini satılmasına, devredilmesine, bedava tahsisine izin vermeyeceğiz” dedi. AOÇ arazisi hakkında 5. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı olduğunu anımsatan Candan, “Devredilen arazi kimin kullanımında olursa olsun esasta Atatürk Orman Çiftliği mülkiyetindedir. Keyfi tahsislerde bulunamazlar. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı var. Bunlara rağmen hukuksuzca ve aymazca tahsisler yapmalarını kabul etmiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.  (ANKA)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@