Milli Eğitimde Öğretim Programlarını Güncelleme Çalışmaları Başlatıldı

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretim programlarını güncelleme çalışmalarının başlatıldığını, bu bağlamda öğretim programı güncellenecek dersler arasında, ilköğretim Türkçe, hayat bilgisi, sosyal bilgiler der

Haberler 18.04.2015, 09:20
Milli Eğitimde Öğretim Programlarını Güncelleme Çalışmaları Başlatıldı

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretim programlarını güncelleme çalışmalarının başlatıldığını, bu bağlamda öğretim programı güncellenecek dersler arasında, ilköğretim Türkçe, hayat bilgisi, sosyal bilgiler dersleri ile ortaöğretim tarih ve coğrafya dersleri bulunduğunu bildirdi.

Bakan Avcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun 19. Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararlara ilişkin soru önergesini yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı, Şûrada kurslara giden öğrencilerin bazı derslerden muaf tutulmasına dair herhangi bir tavsiye kararı alınmadığını belirtti.

-“OKUL ÖNCESİ SEVİYEDE DİN ÖĞRETİMİ YAPILMAMAKTADIR”-

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretiminin Anayasanın 24’üncü maddesi gereği okutulması zorunlu olan bir ders olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Söz konusu ders ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda haftada iki ders saati, ortaöğretim 9, 10, 11 ve 12’nci sınıflarda haftada bir ders saati okutulmaktadır. Dolayısıyla okul öncesi seviyede din öğretimi yapılmamaktadır. Şûrada, söz konusu dersin ilkokul 1, 2 ve 3'üncü sınıflarda da okutulmasına dair tavsiye kararı alınmış, ancak anaokulunda okutulmasına dair tavsiye kararı alınmamıştır” dedi.

-EĞİTİM SİSTEMİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI ÇALIŞMALARI-

Eğitim sisteminin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında, ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerindeki haftalık ders çizelgelerinin yeniden düzenlendiğini kaydeden Milli Eğitim Bakanı Avcı, “Çizelgelerde yer alan derslerin, konumu ve ders saatlerine göre öğretim programlarını güncelleme çalışmaları başlatılmıştır. Bu bağlamda öğretim programı güncellenecek dersler arasında, ilköğretim Türkçe, hayat bilgisi, sosyal bilgiler dersleri ile ortaöğretim tarih ve coğrafya dersleri de bulunmakta olup çalışmalar sürdürülmektedir” açıklamasını yaptı. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@