Mhp'li Büyükataman'dan Şentop'a Sert Eleştiri

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un “Çözüm süreci başarılı olursa Devlet Bahçeli kaybedecek, bırakıp gidecek” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Büyükata

Haberler 22.04.2015, 18:15
Mhp'li Büyükataman'dan Şentop'a Sert Eleştiri

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un “Çözüm süreci başarılı olursa Devlet Bahçeli kaybedecek, bırakıp gidecek” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Büyükataman, “Ağrı olayı ülkenin güvenliğinin ne denli vahim olduğunu gözler önüne sermiştir. PKK ile sadece dil ve zihniyet değil gönül birlikteliği de ortaya çıkan AKP, artık bu milletin süratle kurtulması gereken bir hastalık gibidir” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerine yazılı açıklama ile yanıt verdi. Şentop’un “Çözüm süreci başarılı olursa Devlet Bahçeli kaybedecek, bırakıp gidecek” şeklindeki sözlerini anımsatan Büyükataman, “Çözüm adı altında kaos peşinde koşan iktidar partisi, teröre kollarını açmış ve terörle sarmaş dolaş bir şekilde Türkiye’yi çökertmek amacıyla el birliği yapmışlardır. Bunu AKP’nin adaylarının profilinden de anlamak güç değildir. AKP’nin bazı adayları HDP’li adayları bile solda sıfır bırakacak düzeydedir” dedi. MHP’nin kandan, karışıklıktan ve kavgadan beslenen ve bunların artmasını isteyen bir çarpık anlayışa hiçbir zaman sahip olmadığını belirten Büyükataman, iftira atanların maşeri vicdanda mahkûm olacağını ifade etti. Sözlerinin kardeşliğe, birliğe ve dirliğe yönelik olduğunu belirten Büyükataman,  Şentop’a şu ifadelerle seslendi:

“AKP’nin bölücü süreci nihayete erdiğinde Türk milletinin önemli unsurlarından bir tanesi olan Kürt kardeşlerimiz PKK’nın idaresine bırakılan topraklarda zulme uğruyor olacaktı. Ülkemizden koparılan bir parça ile dört parçalı Kürdistan’ın ayaklarından biri inşa edilmiş olacaktı. Bununla da bitmeyecek yurdun diğer bölgelerinde yaşayanlar arasında bir kardeş kavgası yaşanacak ve kardeşkanı dökülecekti. Türk milleti çaresiz olmadığını, MHP’nin kardeşliğe olan inancını görmüştür. Tük milleti tercihini bölünmeden değil birlikten, ayrışmadan değil birleşmeden, kavgadan değil barıştan velhasılıkelam MHP’den yana belirlemiştir.”

MHP’nin Türk milletine engel çıkaran, zarar veren, önünü kapatan ne varsa elinin tersiyle ittiğini ifade eden Büyükataman, kendilerinin terörün, bölücülüğün ve bölünmenin panzehri olduğunu kaydetti. Devleti yönetenlerin ve milli güvenlik politikalarına tavsiyelerde bulunanların söylem ve eylemlerinin siyasi iktidarın bir terör politikasının bulunmadığını gösterdiğini savunan Büyükataman, “Ağrı olayı ülkenin güvenliğinin ne denli vahim olduğunu gözler önüne sermiştir. PKK ile sadece dil ve zihniyet değil gönül birlikteliği de ortaya çıkan AKP, artık bu milletin süratle kurtulması gereken bir hastalık gibidir. O hastalığın reçetesini geçtiğimiz günlerde Türk gençliği ortaya koymuştur” dedi.  (ANKA)

(YE/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@