Mhp'li Büyükataman: Meb'de Yönetici Kıyımı Yapılmıştır

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan yönetici atamalarını değerlendirirken, “Okulları bir kaos ortamına sürüklemek pahasına eğitim-&oum

Haberler 21.11.2014, 09:45
Mhp'li Büyükataman: Meb'de Yönetici Kıyımı Yapılmıştır

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan yönetici atamalarını değerlendirirken, “Okulları bir kaos ortamına sürüklemek pahasına eğitim-öğretim yılının başında yönetici kıyımı başlatılmıştır. Kıyım neticesinde bulunduğu kurumda 4 yılını dolduran idareciler görevlerinden alınmıştır. Vatansever gençler yetiştirmek isteyen idarecilerin ve öğretmenlerin varlığı şer odaklarının merkezi olan AKP’yi rahatsız etmiştir” dedi.

Ataman, yazılı bir açıklama yaparak MEB’de yapılan üst düzey atamaları değerlendirdi. 12 yıllık AK Parti  iktidarları döneminde baskı ve zulüm her alanda kendini gösterdiğini dile getiren Ataman, “Bilhassa bürokraside Türkiye Kamu-Sen mensubu memurlarımıza yapılan baskı ve yıldırma politikaları had safhaya ulaşmıştır” iddiasında bulundu.

Okullardan Türk büyüklerinin resimlerinin gayri resmi olarak kaldırıldığını öne süren MHP Genel Sekreteri şöyle dedi:

“Andımız gibi gençliğe ülkü aşılayan bir değeri yok eden, törenlere öğrencilerin katılımını zorunlu olmaktan çıkartan, okullarda yapılan millî bayram törenlerini yasaklayan, dil birliğini parçalayan bir millî eğitimin ülkemizi getirdiği durum ortadadır. Okullarda tüm baskılara rağmen Millî Eğitim Temel Kanununda belirtildiği üzere vatansever gençler yetiştirmek isteyen idarecilerin ve öğretmenlerin varlığı şer odaklarının merkezi olan AKP’yi rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık sonucu okulları bir kaos ortamına sürüklemek pahasına eğitim-öğretim yılının başında yönetici kıyımı başlatılmıştır. Kıyım neticesinde bulunduğu kurumda 4 yılını dolduran idareciler görevlerinden alınmıştır. Bu süreçte her zaman olduğu gibi kamuoyu aldatılmıştır. ‘Okul müdürlerini öğretmenler seçecek’ sözleri lafta kalmış, öğretmenlerin tam puan verdikleri okul müdürleri AKP-Eğitim Bir-Sen yönetmenliğinde düzenlenen çadır tiyatrosunda düşük puan verilerek öğretmenliğe geri döndürülmüştür.”  (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@