Mhp'li Büyükataman: Bu Olumsuz Tablonun İlacı Mhp İktidarıdır

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bugün Türkiye, siyasi bakımdan boşluktadır, ekonomik bakımından da büyük bir krize doğru sürüklenmektedir. Türkiye müsterih olsun bu olumsuz tablonun da ilacı Milliyetçi Hareket Partisi iktidarıdır” dedi.

Haberler 07.10.2015, 18:41
Mhp'li Büyükataman: Bu Olumsuz Tablonun İlacı Mhp İktidarıdır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bugün Türkiye, siyasi bakımdan boşluktadır, ekonomik bakımından da büyük bir krize doğru sürüklenmektedir. Türkiye müsterih olsun bu olumsuz tablonun da ilacı Milliyetçi Hareket Partisi iktidarıdır” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bursa Gönlü Ferah Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye, siyasi bakımdan boşlukta olduğunu savunarak, “Bursa başta olmak üzere, Türkiye’nin tüm seçim bölgelerinde, yurdumuzun her köşesinde en iyi sonucu almak için yola çıktık, Mevla’m hayırlara vesile kılsın. Bizim için ilk ve en mühim görev Türkiye’yi rahata ulaştırmak, milletimizi bir ve bütün hâlde huzura kavuşturmaktır. Bugün Türkiye, siyasî bakımdan boşluktadır, ekonomik bakımından da büyük bir krize doğru sürüklenmektedir. Türkiye müsterih olsun bu olumsuz tablonun da ilacı Milliyetçi Hareket Partisi iktidarıdır. Milliyetçi Hareket’in iktidarında; ekonominin dış kaynağa olan bağımlılığını azaltacağız, Türkiye ekonomisini şoklara karşı dayanıklı hâle getireceğiz. Ekonomi genelinde verimliliği artıracağız. Fiyat istikrarını sağlayacağız. Ekonomik büyümeden taviz vermeden cari açığı kontrol altına alacağız. Bütçe gelir ve giderlerinin kalitesini iyileştireceğiz. Ekonomide kaynakları üretken alanlara yönlendireceğiz. Gelirin daha adil bölüşümünü sağlayarak yoksulluğu azaltacağız. İstihdamı teşvik edici bir işgücü piyasası kuracağız” dedi

-“BUGÜN ÜLKEMİZDE AKAN KANIN SORUMLUSU DOLMABAHÇE’DE PKK İLE ANLAŞMA YAPANLARDIR”-

Büyükataman, “AKP, Dolmabahçe mutabakatı ve beraberliğinin şerefine Kandil’deki çeteleri ülkemize sokmuştur” dediği açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugün ülkemizde akan kanın sorumlusu Dolmabahçe’de PKK ile anlaşma yapanlardır.  Dolmabahçe’de toplanıp İmralı canisinin on maddelik ihanet metnini yol ve müzakere haritası olarak benimseyenler bölücülüğün ve terörün aldığı mesafede pay sahibi olan sorumsuzlardır. Bu sorumsuzlardan biri AKP’nin Bursa adayı Efkan Ala, diğeri ise AKP’nin ‘Başkan seçtirseydiniz, bunlar olmazdı’ diyen Bursa adayı Mehmet Müezzinoğlu’dur.”

-“BEYANNAMEMİZ AĞIRLAŞAN  TÜRKİYE GÜNDEMİNE ETKİLİ BİR CEVAPTIR”-

Büyükataman MHP’nin 3 Ekim’de açıklanan beyannamesinin Türkiye’nin biriken sorunlarına, ağırlaşan gündemine yönelik geceli gündüzlü gayretlerle hazırlanmış “etkili” ve “köklü” bir cevap olduğunu belirtti.

İşsizliğin her haneyi “kemirmekte” olduğunu belirten Büyükataman, “Sokaklar, caddeler, mahalleler, köyler, şehirler işsiz, umutsuz, çaresiz vatandaşlarımızla kaynamaktadır. İşsizlik her haneyi kemirmektedir. Bilhassa gençlerimizin işsizlik kâbusunun tasallutu altında bulunması hükümet adına utanç verici bir sorundur. Askerliğini yapmış İznikli Hasan işsizdir. Okulunu bitirmiş Orhangazili Mustafa işsiz ve parasızdır. Eli ekmek tutma çağına gelmiş Gemlikli Mehmet iş diye kıvranmakta, iş diye yanıp tutuşmaktadır. Yuva kurma telaşında olan Gürsulu Oğuz zor durumda olup babasından harçlık almaktan başka şansı yoktur. Harmancıklı Kemal, Büyükorhanlı Rıza, Kelesli Ali, Orhanelili Hüseyin, Mudanyalı Ayşe, Kestelli Filiz, İnegöllü Osman çalışacak ve hayatını idame ettirecek bir işten mahrumdur. Yenişehirli Önder bir umut beklemektedir. Mustafakemalpaşalı Murat ile Karacabeyli Faruk dertlidir. Osmangazili Nagihan, Nilüferli Selma, Yıldırımlı Arife artık yeter demektedir. Çünkü bunların ismi Bilal veya Sümeyye değildir. Çünkü bunların bırakınız para saklayacak kutuları ve kasaları; giyecek ayakkabıları dahi yoktur.  Bir umut diye bekledikleri, ülkenin geleceği olarak gördükleri Milliyetçi Hareket vardır” dedi.

-“TÜRKİYE TEK YÜREK, TEK SES VE TEK NEFES OLACAK VE MİLLİYETÇİ HAREKET’İ DESTEKLEYECEKTİR”-

MHP’nin ülkenin geleceği olduğunu savunan Büyükataman, şunları kaydetti:

“Ülkenin geleceğine oy ver sözleriyle vatanımızın her yöresine sesimizi duyuracağız. Türkiye ayağa kalkarak bu çağrımızı karşılıksız bırakmayacak, ülkenin geleceğine sahip çıkacaktır. Emekler, gayretler ve dualar karşılıksız kalmayacak, Türk milleti geleceğini esaret altına almak isteyenleri reddedecektir. Türkiye sevdalısı olan herkesin, Türk milleti ortak paydasında buluşacaklarına, millî değerler etrafında kenetleneceklerine yürekten inanıyor, yüce Allah’ın, Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde, Milliyetçi Hareket’in emeğini karşılıksız bırakmayacağına tüm kalbimizle iman ediyoruz. Türkiye tek yürek, tek ses ve tek nefes olacak ve Milliyetçi Hareket’i destekleyecektir." (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@