Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Ve Zirai Don Uyarısı

ANKARA(ANKA)- Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünde beklenen yağışların, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl'de, akşam saatlerinden sonra Hatay'ın

Haberler 22.04.2015, 18:19
Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Ve Zirai Don Uyarısı

ANKARA(ANKA)- Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünde beklenen yağışların, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl'de, akşam saatlerinden sonra Hatay'ın kıyı kesimleri, Osmaniye ve Adana'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Türkiye genelinde 2 ila 5 azalarak, mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl'de, akşam saatlerinden sonra Hatay'ın kıyı kesimleri, Osmaniye ve Adana'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğini belirterek, oluşabilecek ani sel, yerel dolu yağışı, yerel su baskını, ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurtguladı. 

-ZİRAİ DON UYARISI-

Meteoroloji ayrıca, bu sabah ve gece saatlerinde; İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Göller Yöresi, Marmara’nın güneydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Karadeniz Bölgesinin iç kesimlerinde hafif, bu bölgelerin yükseklerinde orta kuvvette zirai don olayı beklendiğini kaydetti. 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, güneyinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunun yükseklerinde sabah ve gece saatlerinde hafif don olayının görüleceği tahmin ediliyor.         

EGE: Parçalı, kuzey ve iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzeyi, akşam saatlerinden sonra İç Ege'nin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Osmaniye, Adana'nın doğu ilçeleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden, batı kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Göller Yöresinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Eskişehir ve Çankırı ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Yozgat, Sivas, Çankırı ile Kayseri'nin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bingöl çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve batı kesimleri yağmurlu.(9)

İZMİR:  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(16)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.(20)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu.(20)

MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(21)

KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ereğli çevreleri ile gece saatlerinde batı kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(9)

ERZURUM: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.(4)

MALATYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(12)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(16)

ŞANLIURFA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı.(18)(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@