Listeye Giremeyen Vekiller Meclis'teki Odaları Boşaltmaya Başladılar

ANKARA (ANKA)- 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde listeye giremeyen milletvekilleri, 25. dönem Meclis'te olamayacaklar. 24. Dönem çok sayıda milletvekili Meclis’teki odalarını şimdiden boşaltmaya başladı. Bazı milletveki

Haberler 09.04.2015, 14:22
Listeye Giremeyen Vekiller Meclis'teki Odaları Boşaltmaya Başladılar

ANKARA (ANKA)- 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde listeye giremeyen milletvekilleri, 25. dönem Meclis'te olamayacaklar. 24. Dönem çok sayıda milletvekili Meclis’teki odalarını şimdiden boşaltmaya başladı. Bazı milletvekilleri de görevlerinin biteceği son güne kadar odalarını kullanmaya devam edecek.

25. Dönem Meclis’te olamayacak bazı  milletvekilleri şimdiden veda etmeye başladılar. AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Meclis’te bir basın toplantısı düzenleyerek veda etti.  Konuştuğu kürsünün önüne Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun fotoğraflarının yer aldığı, "Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım ve Başbakanım" yazılı döviz astı.  Çelebi ayrıca;  Ağrı ve ilçelerine yapılan yatırımları anlatan dövizler de koydu.

Çelebi şöyle konuştu:

"2011'de bağımsız aday olarak girseydim 2 bin oy alırdım ama AK Parti Hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde biz Ağrı'da 98 bin oy aldık. 25. dönemde yokum ama ben bu davanın neferiyim, tuğlasıyım. Hem Cumhurbaşkanımıza hem Başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Biz vekil olsak da olmasak da bu davanın tuğlasıyız. Hayatım boyunca da ben AK Parti'liyim ve AK Parti'li olarak da kalırım. Bundan sonra da elimizden ne gelirse ülkem için çalışacağım. Bundan sonra iktidar ya da muhalefet, kim gelirse gelsin çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Benim ilime ve ülkeme, AK Parti hükümetleri çok büyük hizmetler götürdü. Bu benim vefa borcumdur. Özellikle Cumhurbaşkanımıza hayatım boyunca minnettarım.”

AK Parti’nin aday listesine giremeyen Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ise, Meclis’te kendisine tahsis edilen odayı son güne kadar kullanmayı düşünüyor. İçten; “Ben 7 Haziran’a kadar milletimin hizmetindeyim. Vatandaşlarımızın bizden talebi var. Biraz buruk olabiliriz, bu doğaldır. Biz makamlara şeref verebiliyorsak ne mutlu bize, makamlardan şeref alıyorsak zaten ciddi bir problem vardır. Siyaset uzun soluklu bir iştir, milletvekilliğinin dışında ben ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim. Bu bir takım oyunudur. Teknik direktörümüz bazı arkadaşlarımızı dinlendirmek için dışarıya alıp, başka arkadaşlarımızı oyuna alabilir. Bu bir bayrak yarışı, bir ekip halinde yürüteceğiz” diye konuştu.

İçten konuşmasına şöyle devam etti:

“4 yıl içinde önemli işler yaptık. Bunların altımda imzam var ve bundan da onur duyuyorum. Yaklaşık 30 yıldır kardeş kanı akıyordu bu ülkede, çözüm süreci ile birlikte akan kan durmuştur, bırakın milletvekilliğini ölsem de gam yemem. Kardeş kanının son bulması noktasında Cuma İçten’in bu çorbada biraz da olsa tuzu vardır. Ben asla küs değilim, defalarca düştüğümüz anlar oldu, siyasi hayatımız bitti dediğimiz anlar oldu ama her düştüğümde çok daha güçlü geldim. 7 Haziran’a kadar milletimden yetki almış durumdayım. Ne zaman odaları kullanma son tarihimiz doluyorsa o ana kadar milletime hizmet edeceğim. Çünkü sahaya çıkacağım ve seçim çalışmalarına katılacağım. Siyasete ve ülkeye katkı yapmak için. Genel Kurul kürsüsünde ‘İsrail Terörist’ yazılı pankart ile konuşma yaptım. Bu dünya gündemine düştü. Dünyanın her yerinden bir çok parlamenter beni aradı, annem ve babam beni aradılar benden onur duyduklarını söylediler, bu benim için yeterli. Kürsüde ilk defa bir milletvekili tutanaklara geçecek şekilde  ‘İsrail terörist devlettir’ dedi. O gün ilk defa Meclis kürsüsünde Fatiha suresini baştan sona okudum. Bu da Meclis tarihinde bir ilkti.”

MHP'nin renkli simalarından Ankara Millekvekili Özcan Yeniçeri ise odasını ilk boşaltan vekil oldu. Listeye giremeyen Yeniçeri dün odasını boşaltarak Meclis'e veda etti. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@