Kuzey, İç Ve Doğu Kesimlerde Hava Sıcaklığı 2 İla 4 Derece Artacak

-Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde  2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.  ANKARA(ANKA)-Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan d

Haberler 03.12.2014, 06:55
Kuzey, İç Ve Doğu Kesimlerde Hava Sıcaklığı 2 İla 4 Derece Artacak

-Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde  2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 

ANKARA(ANKA)-Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Burdur, Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Sinop, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgârın, genellikle güney, Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları ile zamanla Akdeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz'in batı kıyıları, Güney Ege kıyıları ile sabah saatlerinde Çeşme çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esecek. 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA:  Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinin, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesiminin, gece saatlerinde Manisa, Uşak, Denizli ve Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

AKDENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Burdur çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Göller Yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu ile Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. 

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, sabah saatlerinde Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu ile öğle saatlerinde Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU- 

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

ANKARA: Parçalı çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu.(14)

İZMİR: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(20)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu.(21)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu.(20)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı. (11)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı.(4)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@