Kremlin: Süriye'deki Operasyonları Türkiye İle Koordine Etmeye Hazırız

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, \'\'Yanlış anlamaların önlenmesi ve Rus hava güçlerinin Suriye\'deki operasyonlarının sonraki döneminde koordinasyon sağlanması için Türkiye dahil her ülke ile askerler arasında bir an önce görüşmelerin başlatılmasına hazırız\'\' dedi.

Haberler 07.10.2015, 18:40
Kremlin: Süriye'deki Operasyonları Türkiye İle Koordine Etmeye Hazırız

MOSKOVA(ANKA) - Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, ülkesinin Suriye'deki operasyonlarını askeri görüşmeler kapsamında Türkiye ile koordine etmeye hazır olduklarını söyledi.

Moskova'da basın toplantısı düzenleyen Peskov, ''Yanlış anlamaların önlenmesi ve Rus hava güçlerinin Suriye'deki operasyonlarının sonraki döneminde koordinasyon sağlanması için Türkiye dahil her ülke ile askerler arasında bir an önce görüşmelerin başlatılmasına hazırız'' ifadelerini kullandı.

-“TÜRKİYE’DEN TALEP ALMADIK”-

Bu arada, Peskov Sputniknews’in yansttığı açıklamaları sırasında Rusya ile İsrail arasında kurulan koordinasyon mekanizmasını örnek verdi. 

''İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Moskova'ya geçenlerde gerçekleştirdiği ziyarette ülkeler arasında bir koordinasyon mekanizması oluşturulmasına karar verilmişti” diyen Peskov, bir soru üzerine de Türkiye'den böyle bir mekanizma kurulması yönünde herhangi bir talep almadıklarını da belirtti.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@