Kenyalı Heyet, Müsiad'da

ANKARA (ANKA)- Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi, Kenya heyeti ile bir araya gelerek iki ülke arasında kurulabilecek ticari bağlar hakkında görüşmelerde bulundu. Türk İşbirliği ve Koordinasyon A

Haberler 14.04.2015, 11:47
Kenyalı Heyet, Müsiad'da

ANKARA (ANKA)- Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi, Kenya heyeti ile bir araya gelerek iki ülke arasında kurulabilecek ticari bağlar hakkında görüşmelerde bulundu.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) organizasyonu ile Türkiye’ye gelen Kenya, İsiolo Eyalet Valisi Godana Doyo Adhi ve beraberindeki heyet, Ankara ziyaretleri kapsamında MÜSİAD Ankara Şubesini ziyaret etti.

Görüşmede Vali Godana Doyo Adhi tarafından yapılan sunumda, Kenya İsiolo Eyaleti ve bölgede yapılabilecek yatırım fırsatları hakkında bilgi verildi. Adhi, Türk iş adamlarının bölgelerinde madenden, inşaata ve diğer sektörlere dair ciddi çalışma alanları bulabileceklerine değindi ve Türk işadamlarını Kenya’da görmek istediklerini dile getirdi.

Görüşmede söz alan MÜSİAD Ankara Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Nuh Acar ise, MÜSİAD’ın yurtdışında 63 ülkede temsilcilik ve ofislerinin olduğuna değinerek, “Dünya siyasetinin ve ticaretinin nabzının attığı pek çok şehirde MÜSİAD ismi ile karşılaşmanız mümkün. Tabii ki Afrika toprakları gibi ticaretin yeni merkezi sayılabilecek coğrafyalarda da yerimizi almamız son derece önemli ve geleceğe dair atılmış bir adım olacaktır” dedi.

Afrika’da bulunan ülkelerin, gelişen Türkiye ve Türk işadamları için önemine değinen Acar, Türk iş dünyasının sürekli yeni pazarlarda faaliyet gösterdiğini ve Kenya ile de ticari anlamda geleceğe dönük ilişkilerin oluşması gerektiğini ifade etti.

Görüşmelerin ve yapılan sunumun ardından heyet ve işadamları ile karşılıklı görüşmelerin gerçekleştiği toplantıda, MÜSİAD Ankara Şubesi adına Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Nuh Acar, İsiolo Eyalet Valisi Godana Doyo Adhi’e hediye takdiminde bulundu.(ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@