Kapıkule Gümrük Sahası'nda Yakalandılar

ANKARA(ANKA) - Kapıkule Gümrük Sahası’ndan giriş yapmak isteyen bir yolcunun üzerinde bin 510 adet mermi ele geçirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Gümrü

Haberler 03.04.2015, 06:45
Kapıkule Gümrük Sahası'nda Yakalandılar

ANKARA(ANKA) - Kapıkule Gümrük Sahası’ndan giriş yapmak isteyen bir yolcunun üzerinde bin 510 adet mermi ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Gümrük Muhafaza ekipleri 31 Mart 2015 tarihinde Türkiye’ye giriş yapmak üzere gelen Bulgar plakalı bir aracı risk kriterleri kapsamında değerlendirerek, X-Ray taramasına sevk etti. Türk uyruklu M.H.K.’nin kullandığı araçta tarama sonucunda şüpheli bir bulguya rastlanmadı. Söz konusu şahsın şüpheli hareketleri üzerine gümrük muhafaza ekipleri, şahsın üst aranmasının da yapılmasına karar verdi. Yapılan üst aramasında, şahsın vücuduna sarılarak gizlenmiş bir vaziyette bin 260 adet kalaşnikof tüfek mermisi ve çantasında 250 adet tabanca mermisi olmak üzere toplam bin 510 adet mermi bulundu. Ele geçirilen mermilerin toplam değerinin yaklaşık 18 bin TL olduğu belirlendi.

Şahsın yurtiçinde ve yurtdışında irtibatlı olduğu kişilerle, örgüt bağlantısı olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınarak Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen  M.H.K. çıkarıldığı Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@