Kamer Genç'ten Tunceliler'e Bahçeli Ziyareti Uyarısı: Oyuna Gelmeyin

ANKARA (ANKA) - CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyareti öncesinde hemşerilerine, “Özellikle MHP ile Alevileri çatışmaya sokacak şekilde bi

Haberler 27.11.2014, 13:55
Kamer Genç'ten Tunceliler'e Bahçeli Ziyareti Uyarısı: Oyuna Gelmeyin

ANKARA (ANKA) - CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyareti öncesinde hemşerilerine, “Özellikle MHP ile Alevileri çatışmaya sokacak şekilde bir kavga çıkarmaya çalışıyorlar. Bu oyuna gelmesinler. Bahçeli’yi en iyi şekilde karşılasınlar” diye seslendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye ziyaretine ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Genç, “5, 6 gündür hastanede yatıyordum, yeni çıktım, özellikle bu basın toplantısını yapmak için geldim” dedi.

Bahçeli’nin Tunceli’ye gideceğini hatırlatan Genç, “Sayın Bahçeli Tunceli’ye gideceğini açıkladı. Önce Ahmet Davutoğlu yiğitsen git Tunceli’ye dedi, meydan oku kendisine, Bahçeli’de gideceğim dedi, rahatlatacağım seni dedi” diye konuştu.

-“BAHÇELİ’NİN GİTMESİNDEN MEMNUN OLURUZ”-

Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden memnun olacaklarını ifade eden Genç şöyle devam etti:

“Tunceli Türkiye’nin 81 ilinden bir il, buraya herkeste gidebilir. Biz Bahçeli’nin gitmesinden memnun oluruz. Bahçeli muhalefet partisinin lideridir. Bizim için saygıdeğer bir kişidir. Bahçeli Dersim olayları nedeniyle herhalde eksik bilgiden kaynaklanan yanlış beyanlarda bulunmuştur.”

Başbakan’ın Tunceli ziyaretine değinen Genç, “Dağ fare doğurdu, hiçbir şey de yapmadan sadece milleti kandırdı, geldi” diye konuştu.

- “AKP’LİLER BANA SALDIRDI, LİNÇ EDECEKLERDİ, MHP’Lİ VEKİLLER KORUDU”-

Bahçeli’nin Dersim konusundaki sözlerine işaret eden Genç, “Bahçeli’nin 38 olayları nedeniyle bazı yanlış bilgiden kaynaklanan özellikle Seyit Rıza’ya söyledikleri söylemleri kesinlik tasvip etmiyorum. Ama biz Tunceliler olarak misafirperver insanlarız. Sayın Bahçeli’nin Tunceli’ye gitmesi bizim için yerinde bir davranış. Biz hoşgörülü insanlarız. Ben 2007’de bağımsız milletvekili geldim, 50 tane AKP’li bana saldırdı, linç edeceklerdi, MHP’li vekiller korudu beni hatta bir gün öyle üzerime saldırırken Bahçeli yanındaki arkadaşı kaldırdı ‘Kamer Bey gel otur’ dedi” dedi.

-TUNCELİLERE ‘OYUNA GELMEYİN’ DİYE SESLENDİ-

Tuncelilere “oyuna gelmeyin” diye seslenen Genç, şöyle devam etti:

“Bazı çevreler Sayın Bahçeli’yi ‘Tunceli’ye sokmayalım, gelmesin’ şeklinde birtakım olaylar yaratmaya çalışıyorlar. Bu olayları yaratmaya çalışanlar AKP’lilerdir. Tayyip Erdoğan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun bir hesabı var, kardeş kavgası çıkarmak, Alevi-Sünni çatışmasını çıkarmak. Özellikle MHP ile Alevileri çatışmaya sokacak şekilde bir kavga çıkarmaya çalışıyorlar. Onun için ben hemşerilerimizden özellikle rica ediyorum, bu oyuna gelmesinler. Ben özellikle Tuncelili kardeşlerime rica ediyorum, oyuna gelmesinler,  Bahçeli’yi en iyi şekilde karşılasınlar.”

“Tahriki yapan Ahmet Davutoğlu ve Tayyip Erdoğan’dır” iddiasında bulunan Genç, “Bunlarda vatanseverlik değil, bunlarda iktidarseverlik, paraseverlik ön plandadır. Onun için bu oyunlara gelmesinler” dedi.

-“HASTENEDEN YENİ ÇIKTIM YOKSA GİDER BAHÇELİ’Yİ KARŞILARDIM”-

Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinde bulunup bulunmayacağına ilişkin de Genç, “Hastaneden yeni çıktım, onun için, rahatsızım, yoksa, giderdim gidip Bahçeli’ye hoş geldin derdim yani böyle bir niyetim vardı. Yoksa Bahçeli’ye gidip  Tunceli’de 'hoş geldin' demek benim için onur olur” dedi.

Bir soru üzerine Genç, “Cemil Çiçek AKP’nin militanlığını yapıyor, Erdoğan’ın militanlığını yapıyor” dedi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@