İzmir'de Gazeteciler Cumhuriyet İçin Pedal Çevirdi

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde “Gazeteciler Cumhuriyet\'e Pedal Çeviriyor” etkinliği düzenledi.Gazeteciler ve katılımcılar, “Cumhuriyet” için Konak Cumhuriyet Meydanı’na kadar pedal çevirdi.

Haberler 29.10.2015, 23:46
İzmir'de Gazeteciler Cumhuriyet İçin Pedal Çevirdi

İZMİR (ANKA) -İzmir Gazeteciler Cemiyeti, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde “Gazeteciler Cumhuriyet'e Pedal Çeviriyor” etkinliği düzenledi.Gazeteciler ve katılımcılar, “Cumhuriyet” için Konak Cumhuriyet Meydanı’na kadar pedal çevirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi katkılarıyla düzenlenen etkinliğe Perşembe Akşamı Bisikletçileri de destek verdi. Gazetecilerin ve vatandaşların kendi bisikletleriyle veya Bisim tarafından temin edilen bisikletlerle katıldığı etkinliğe, İGC Başkanı Misket Dikmen ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Etkinliğe ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, gazeteciler ve Perşembe Akşamı Bisikletçileri katıldı.

Tarihi Havagazı Fabrikası’ndan bisikletleriyle yola çıkan gazeteciler, belediye başkanları, milletvekilleri ve katılımcılar yol boyunca renkli görüntülere sahne oldu.

-“SON DÖNEMDE YAŞANANLAR NEDENİYLE KAYGILIYIZ”-

Talatpaşa Bulvarı üzerinden ilerleyen bisikletli kafilenin son durağı Cumhuriyet Meydanı oldu. Burada bir açıklama yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, İzmir’in aydınlık duruşuna yakışan bir etkinlik yapmak ve son dönemde yaşananlara dikkat çekmek için bu organizasyonu yaptıklarını belirterek, “Bugün Cumhuriyetimizin 92. yılı. Coşkuluyuz ancak son dönemde yaşananlar nedeniyle de kaygılıyız. Keşke gazeteciler hep böyle keyifli etkinliklerde bir araya gelse, bu tür etkinlikleri haber yapsa. Bugün gelinen noktada gazeteciler baskı altında, zulüm altında. Darp ediliyor, sözlü ve fiili saldırılara maruz kalıyor. İnsan Hakları ve Mülkiyet haklarına yönelik hukuksuz ihlallerle karşı karşıyayız. Hukukun üstünlüğünün yeniden egemen olduğu, basın özgürlüğünün hiçbir şekilde engellenmediği bir ülkede Cumhuriyet coşkusunu tam olarak yaşama arzusundayız” açıklamalarında bulundu.

-“BÖYLE BİR ETKİNLİK İZMİR’E YAKIŞTI”-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, Cumhuriyet Bayramı’nın böyle bir etkinlik ve coşkuyla kutlamanın İzmir’e çok yakıştığını belirtti. Kocaoğlu, katılımcıların ve İzmirli hemşerilerinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını ifade etti.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel de Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan mesajlar iletti. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@