İşte Irak Ve Suriye Sınırında Ele Geçirilen Kaçaklar...

ANKARA (ANKA) – Dün Suriye ve Irak sınırlarında önemli miktarda kaçak silah, mühimmat ve sigara ele geçirildi. TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Türkiye-Suriye sınırının Mardin Şirintepe Hudut Karakolu sorumlu

Haberler 08.04.2015, 16:58
İşte Irak Ve Suriye Sınırında Ele Geçirilen Kaçaklar...

ANKARA (ANKA) – Dün Suriye ve Irak sınırlarında önemli miktarda kaçak silah, mühimmat ve sigara ele geçirildi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Türkiye-Suriye sınırının Mardin Şirintepe Hudut Karakolu sorumluluk alanında Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan Suriye uyruklu sekiz şahıs belirlendi. Dur ikazına uymayan bu kişiler yakalandıktan sonra bölgede yapılan aramada; küçük dört kutu içerisinde toplam 1,5 kg C-4 patlayıcı madde, dört adet elektrik düzenekli fünye bulundu.

Şanlıurfa’da Türkiye’den Suriye’ye akan Arıcan Deresinde sınır devriyesi kıyıya takılmış durumda bir adet varil görüldü. Kanca ve halat yardımıyla kıyıya çekilen varilde 10 adet 12 Kalibrelik “Magnum Barabellum” marka av tüfeği geçirildi.

Türkiye-Suriye sınırının Mardin Karatepe Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, merkez kule nöbetçileri tarafından, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan bir kişi görüldü. Ani Müdahale Mangası’nın dur uyarısına uymayan kişi geldiği yönde kaçarak bölgeden uzaklaştı. Bölgede yapılan aramada, bir çanta içinde 222 Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi ele geçirildi. Mühimmat Şenyurt Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edildi.

Türkiye-Irak sınırında ise Şırnak Beytüşşebap İlçesi Beşağaç Köyü bölgesinde İnsanlı Keşif Uçağı ile yapılan gözetleme sonucu arazide yığınlar halinde kaçak sigara çuvalları olduğu tespit edildi. Jandarma arazi aramasında 196 bin paket sigara ele geçirdi. Sigaralar Beytüşşebap Ayvalık Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edildi.

Şırnak Hezilkale Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki devriye sırasında da Irak’tan Türkiye’ye hareket halinde olan bir katır grubu belirlendi. Arazi aramasında terk edilmiş vaziyette 47 bin paket sigara ele geçirildi. Sigaralar savcılık talimatıyla yerinde imha edildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@