İso: Kkdf'nin Sıfırlanması Sanayimizin Rekabet Gücünü Artıracak

İSTANBUL(ANKA) - İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Vadeli ithalatta KKDF’nin kaldırılması, şirketlerimizin işletme sermayesine önümüzdeki günlerde çok olumlu bir katkı yapacak ve sanayicimizi

Haberler 10.04.2015, 12:45
İso: Kkdf'nin Sıfırlanması Sanayimizin Rekabet Gücünü Artıracak

İSTANBUL(ANKA) - İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Vadeli ithalatta KKDF’nin kaldırılması, şirketlerimizin işletme sermayesine önümüzdeki günlerde çok olumlu bir katkı yapacak ve sanayicimizin rekabet gücünü daha da artıracak” dedi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Hükümet’in geçen hafta “İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi”nde açıkladığı ve bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vadeli ithalatta Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu’nun (KKDF) kaldırılması uygulamasının sanayicilerin rekabet gücünü artıracağını söyledi.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, söz konusu kararı ilişkin şunları söyledi:

“Sanayicimizin rekabet gücünü, ciddi bir şekilde zayıflattığı için, ara hammadde ve yatırım malları ithalatında uygulanmakta olan KKDF kesintisinin, Hükümetimizin olumlu yaklaşımıyla ve uzun zamandan beri talep ettiğimiz şekilde birçok üründe sıfırlanmış olmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

İstanbul Sanayi Odası olarak her türlü platformda dile getirdiğimiz ve mücadelesini verdiğimiz KKDF uygulamasının kaldırılmış olması kararı, sanayi sektörümüzün uzun zamandan beri beklediği ve somut bir adım olması açısından da çok değerli bir karardır. Sanayicimizin kendi imkanları ile oluşturmuş olduğu kredili ve vadeli bir satın almayı, yüzde 6 gibi bir fona tabi tutmak, maliyetlere çok olumsuz etki yaparak rekabet gücümüzü olumsuz etkilemekteydi. Sanayicimiz, buna çözüm olarak kısıtlı banka kredi kaynaklarını kullanarak peşin ödeme yapmakta, bu da hem bankacılık kesimini ve hem de sanayicimizi daha verimli alanlara kaynak yaratmaktan mahrum bırakmaktaydı. Bu çözüm, şirketlerimizin işletme sermayesine de önümüzdeki günlerde çok olumlu bir katkı yapacaktır. Ve sanayicimizin rekabet gücünü daha da artıracaktır.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@