Işid Militanlarına Sahte Pasaport İddiası Meclis'te

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, “Suriye\'de savaşmış IŞİD militanlarının Avrupa\'ya giden mültecilerin arasına karışabilmek için Türkiye\'de sahte Suriye pasaportları aldığına” dair iddiaları Meclis’e taşıdı.

Haberler 01.10.2015, 20:14
Işid Militanlarına Sahte Pasaport İddiası Meclis'te

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, “Suriye'de savaşmış IŞİD militanlarının Avrupa'ya giden mültecilerin arasına karışabilmek için Türkiye'de sahte Suriye pasaportları aldığına” dair iddiaları Meclis’e taşıyarak, “Fidan, Güneydoğu ziyaretlerinde IŞİD tehdidiyle oy istemiş midir?” diye sordu.

 Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, internet medyasında "Suriye'de savaşmış IŞİD militanlarının Avrupa'ya giden mültecilerin arasına karışabilmek için Türkiye'de sahte Suriye pasaportları aldığına" dair iddialar yer aldığını söyledi.

Bahsi geçen iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmek isteyen Erdem, şöyle dedi:

“Sahte pasaportlar kimler tarafından yapılmakta ve ne kadar ücretle satılmaktadır? Pasaportların teslimatı Türkiye’de mi yapılmaktadır?

Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilerin içine sızmış olabilecek IŞİD militanlarına yönelik herhangi bir güvenlik tedbiri alınmış mıdır?

IŞİD militanlarının bu kadar rahat bir şekilde sahte pasaportlarla ülkemiz üzerinden Avrupa’ya gitmesi sınır güvenliği açısından normal midir? Sınır güvenliği hangi gerekçelerle hala sağlanamamaktadır?

MİT’in IŞİD militanlarının ülkemizdeki kaçakçılık faaliyetlerine ilişkin herhangi bir çalışması var mıdır? Yoksa Fidan ve ekibi Güneydoğu illerimizde hala AKP’ye oy mu istemektedir?

Sahte pasaport ve kaçakçılığa sessiz kalarak IŞİD’in Avrupa’ya geçişini kolaylaştırma karşılığında ne istenmiştir? Bu eylemsizlik, militanlarının ülkemizde bir saldırı gerçekleştirmemesi için IŞİD’e verilen sözlerden biri midir?

Seçim sürecinde çeşitli vaatler ve sözlerle IŞİD militanlarını partiniz lehine oy için kullanacak mısınız? Fidan, Güneydoğu ziyaretlerinde IŞİD tehdidiyle oy istemiş midir?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@