İş Bankası'ndan 91 Altın Gence Ödül

Üniversite sınavında üstün başarı gösteren “Altın Gençler”e 1971 yılından bu yana ödül veren İş Bankası, bu yıl da bankanın 91.yılında 91 öğrenciyi ödüllendirdi. Geçtiğimiz 44 yılda ödül alan öğrenci sayısı 3 bini aştı.

Haberler 06.10.2015, 22:27
İş Bankası'ndan 91 Altın Gence Ödül

İSTANBUL(ANKA)- Üniversite sınavında üstün başarı gösteren “Altın Gençler”e 1971 yılından bu yana ödül veren İş Bankası, bu yıl da bankanın 91.yılında 91 öğrenciyi ödüllendirdi. Geçtiğimiz 44 yılda ödül alan öğrenci sayısı 3 bini aştı.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ödül törenini 44 yıldır düzenlediklerini belirterek, “Her işte olduğu gibi bu işte de devamlılık esas. 1971 yılında ödül alanlar şimdi 60’larının başlangıcındalar. Her sene o yıl bankanın kaçıncı yılıysa o kadar öğrenciyi ödüllendiriyoruz. Bankamız Cumuriyet’ten 1 yıl sonra kuruldu yani 1994 yılında. Bu yıl 91.yıl dönümümüz. 1971’den bu yana ödüllendirilen öğrenci sayısı 3 bini aşılmış durumda. Bu öğrencilerden bir kısmıyla bankada birlikte çalışıyoruz’’ dedi.

Bu yıl LYS’de 12 puan türünde (MF-1-2-3-4; TM-1-2-3; TS-1-2; DİL-1-2-3) dereceye giren ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim hakkı elde eden “Altın Gençler”e ödülleri, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin de katıldığı bir törenle verildi. Törene, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenleri de katıldı. Törene katılan 91 öğrenciye başarı plaketinin yanı sıra bin TL para ödülü ve Avrupa’da trenle seyahat olanağı sağlayan InterRail Global Pass bileti hediye edildi.

-“BAŞARINIZIN DEVAMI İÇİN TOPLUMLA İÇ İÇE OLUN’’-

Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, 91 öğrenci ile öğrencilerin başarılarında katkısı bulunan ailelerini ve öğretmenlerini kutladı. Konuşmasında “Altın Gençler”e tavsiyelerde bulunan Bali, disiplin, süreklilik ve çalışma azmi olmadan başarılı sonuçlar elde edilemeyeceğini, her başarının ardında tesadüflere yer bırakmayacak şekilde özveri ve çalışma azmi bulunduğunu vurguladı. Bali, şunları kaydetti:

“Sizler aldığınız başarılı sonuçlarla, disiplinli çalışmayla taçlanan zekânın insanı belki de hayallerinin ötesinde sonuçlara götürebileceğinin en iyi örneklerisiniz. Eğer üniversite sınavını başlangıç çizgisi sayarsak, ancak aynı kararlılık ve disiplinle çalışmalarınızı devam ettirmek sizin başarılarınızı sürekli kılar. İşlenmemiş zekânın hayatta, pratikte hiçbir anlamı yoktur. Toplumla iç içe, başarısından rahatsız olunmayan, kıskanılan değil gıpta edilen, örnek alınan, rol model olarak görülen bir tarz içinde olmalısınız. Bunu da ancak toplumla iç içe, toplumdan kopmamak suretiyle yapabilirsiniz.”

-"ÖNCE KENDİ KİŞİSEL GELİŞİMİNİZİ SAĞLAYIN"-

Gençlerin değişik konularda mutlaka kendilerini geliştirmesi, dolayısıyla kişisel gelişimlerine önem vermesi gerektiğini ifade eden Bali, şunları kaydetti:

“Kararlılığınızı sonuna kadar koruyun. Çok okuyun, çoklu okuyun bu sayede kendinizi geliştirirsiniz. Lisanınızı mutlaka geliştirin anlamak ve anlaşılmak için değil o lisanın kendi anadilli gibi konuşanlarıyla olan ilişkinizdeki kaliteyi tutturabilmek için. Roman, şiir, tarih okuyun, kelime haznenizi geliştirin. Entelektüel derinliğinizi kelime hazneniz gösterir. Sizin gibi çalışkan, geleceği okuyan ve okuduğunu sorgulayan vizyoner ve iffetli gençlere bu ülkenin ihtiyacı var. Kişisel gelişiminizden önce büyük davalara memleket kurtarmalara kalkışmayın. Size apolitik olun demiyorum, size sosyal sorunlara karşı duyarsız olun demiyorum ama kişisel gelişiminizi öncelikle sağlayın. Zaten kişisel gelişiminde mesafe kaydedemeyen bir genç vatanı da kurtaramaz. Bu yüzden önce kendi kişisel gelişiminizi sağlayacaksınız." (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@