Hdp'li Zozani: Pişkinlik Yapıyor

ANKARA (ANKA)- HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in istifasını isterken, “Yılda ortalama Sayın Faruk Çelik döneminde yılda ortalama

Haberler 11.11.2014, 16:05
Hdp'li Zozani: Pişkinlik Yapıyor

ANKARA (ANKA)- HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in istifasını isterken, “Yılda ortalama Sayın Faruk Çelik döneminde yılda ortalama bin 700 işçi yaşamını yitirmiş. Buna rağmen pişkinlik yapıyor” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda mevsimlik tarım işçilerine ilişkin AK Parti, CHP, MHP ve HDP tarafından verilen araştırma önergeleri birleştirilerek görüşülüyor.

HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, geçte olsa mevsimlik tarım işçilerine ilişkin bir komisyonun kurulacak olmasının sevindirici olduğunu belirterek, “Ancak bu komisyonların kurulabilmesi için ille de işçilerin ölmesi gerekmiyor” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i sert sözlerle eleştiren ve istifaya çağıran Zozani, şöyle dedi:

“Yılda ortalama Sayın Faruk Çelik döneminde yılda ortalama bin 700 işçi yaşamını yitirmiş. Buna rağmen pişkinlik yapıyor, acımasız kâr hırsı deyip bu işin üstünü örtmeye çalışıyor. Kendini unutturmaya çalışıyor. Gereğini yapacaksınız, bence Cumadan önce Perşembe var, istifa et. Yılda ortalama bin 700 işçi sizin döneminizde yaşamını yitirmiş olacak ve siz benim hiçbir sorumluluğum diyeceksiniz. İstifa et.” (ANKA)

(MG/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@