Hdp, Tbmm Soruşturma Komisyonundan Çekildi

ANKARA (ANKA) - HDP, dört eski bakanla ilgili olarak TBMM'de kurulan Soruşturma Komisyonu'na mahkeme tarafından yayın yasağı konulmasına HDP tepki göstererek çekildi. Konuya ilişkin açıkla

Haberler 27.11.2014, 14:15
Hdp, Tbmm Soruşturma Komisyonundan Çekildi

ANKARA (ANKA) - HDP, dört eski bakanla ilgili olarak TBMM'de kurulan Soruşturma Komisyonu'na mahkeme tarafından yayın yasağı konulmasına HDP tepki göstererek çekildi. Konuya ilişkin açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "Komisyon başkanının tavrı nedeniyle, muhalefet üyelerinin artık orada kalmasının bir anlamı kalmadı. Bu nedenle komisyondan çekiliyoruz" dedi.

Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarına getirilen yayın yasağına tepki gösteren HDP, komisyondan çekildi. Bugün eski bakan Egemen Bağış'ı dinleyen komisyonda HDP, yapılan toplantıdan yayın yasağını gerekçe gösteren Buldan, "Bu aklama içinde yer almamak için komisyondan çekildik. Komisyonun bugüne kadar yaptığı çalışmaların sağlıklı olmadığını gördük. Komisyon başkanının tavrı nedeniyle, muhalefet üyelerinin artık orada kalmasının bir anlamı kalmadı. Bu nedenle komisyondan çekiliyoruz" açıklamasını yaptı.(ANKA)

(ÜNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@