Hdp, İçişleri Bakanı Altınok Hakkkında Suç Duyurusunda Bulundu

HDP, 3 Eylül’de çatışmada öldürüldüğü öne sürülen Hacı Lokman Birlik’in zırhlı bir aracın arkasında sürüklenmesine ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Şırnak Emniyet Müdürü Celal Sel ve kimliği henüz tespit edilemeyen polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haberler 07.10.2015, 18:41
Hdp, İçişleri Bakanı Altınok Hakkkında Suç Duyurusunda Bulundu

ANKARA(ANKA) – HDP, 3 Eylül’de çatışmada öldürüldüğü öne sürülen Hacı Lokman Birlik’in zırhlı bir aracın arkasında sürüklenmesine ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Şırnak Emniyet Müdürü Celal Sel ve kimliği henüz tespit edilemeyen polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

HDP’den yapılan açıklamada, 3 Eylül’de çatışmada öldürüldüğü öne sürülen Hacı Lokman Birlik’in zırhlı bir aracın arkasında sürüklenmesine ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Şırnak Emniyet Müdürü Celal Sel ve kimliği henüz tespit edilemeyen polisler hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verildiği belirtildi.

HDP, dilekçesinde "Birlik’i öldürenler, cenazesini zırhlı aracın arkasına bağlayarak Cumhuriyet mahallesine kadar sürükleyerek götürmüşlerdir. Yine güvenlik güçlerine bağlı olduğu anlaşılan bazı şahıslar da söz konusu olaya ilişkin fotoğraf ve görüntüleri ‘Ben askerime, polisime leş taşıtmam.. Birazdan bu leşin canlıyken ki videosunu da paylaşacağız’ şeklindeki ifadelerle sosyal medyada paylaşmakta da beis görmemişlerdir. Şırnak kent merkezinde Hacı Lokman Birlik’i öldürerek na’şına işkence eden şahıslar ile görevi kötüye kullanmak suretiyle Hacı Lokman Birlik’in işkenceye uğramasına neden olanlar hakkında yasal soruşturmanın ivedilikle başlatılması talebidir. Birlik’in araç hareket halindeyken cadde ortasında yerde sürüklenen bedeninin göründüğü görüntüde, bir polisin ‘Sürün babam sürün, yok böyle bir görüntü’ dediği duyulmaktadır. Polisin Birlik’e dönük ağza alınmayacak küfürler sarf ettiği görüntülerde, araç içerisindeki polislerin gülüşmelerinin yanı sıra ‘Sağı solu kontrol edin’ şeklindeki konuşmalar da  kayıtlar arasında yer almaktadır” denildi. HDP,  İçişleri Bakanı Selami Altınok, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Şırnak Emniyet Müdürü Celal Sel ve suç fiillerini işleyen şüpheliler hakkında gerekli yasal soruşturmanın ivedilikle başlatılmasını talep etti. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@