Flaş… Flaş… Flaş: Genelkurmay: 11 Terörist Ölü Ele Geçirildi Ama…

Dün Hakkâri’de toplamda 11 terörist ölü olarak ele geçirildi. TSK, yapılan istihbari çalışmalar sonucu etkisiz terörist sayısının daha fazla olabileceği kaydını düştü.

Haberler 07.10.2015, 20:00
Flaş… Flaş… Flaş: Genelkurmay: 11 Terörist Ölü Ele Geçirildi Ama…

ANKARA(ANKA) –Dün Hakkâri’de toplamda 11 terörist ölü olarak ele geçirildi. TSK, yapılan istihbari çalışmalar sonucu etkisiz terörist sayısının daha fazla olabileceği kaydını düştü. Dün Suriye’den Türkiye’ye sadece Suriye’de konuşlu SA füze sistemleri tarafından tacizde bulunuldu. Bölücü dört terörist teslim oldu, ikisi de yakalandı. DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 11 kişi yakalandı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün sekiz F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildi. Bu görev esnasında, Türk uçaklarına Suriye’de konuşlu SA füze sistemleri tarafından toplam bir dakika 30 saniye süre ile tacizde bulunuldu.

-11 TERÖRİST ETKİSİN AMA…-

Dün Hakkâri Şemdinli, Aktütün Hudut Tabur Komutanlığı unsurlarına, üç ayrı bölgeden eş zamanlı olarak Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce yapılan sızma girişimi, ateş destek vasıtaları ve birlikler tarafından önlendi. Saldırı sonucunda 10 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi, terörist dinlemelerinde kayıplarının daha fazla olduğu yönünde ifadeler tespit edilmiştir.

Hakkâri’de devam eden operasyonda; Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, üç dolu şarjör ve bir el bombası ile birlikte ölü olarak, bölgede yapılan arazi aramasında; bir Zagros silahı, ile bu silaha ait 39 mühimmatı, bir Bixi makineli tüfek ile bu silaha ait 122 mühimmat, bir roket sevk fişeği, bir büyük boy Yaesu telsizi, iki büyük tüp, 69 Kaleşnikof mühimmatı ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Dün Güvenlik Güçlerince, Diyarbakır-Silvan karayolunda bulunan bir El Yapımı Patlayıcı imha edildi.

Kilis’te, Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı yollardan geçiş yapmaya çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 11 kişi yakalandı.

Kars / Kağızman, Dibekkaya’da bulunan sözde Bölücü Terör Örgütü mezarlığına yönelik olarak yapılan operasyonda, bir bina kullanılamaz hale getirildi.

Kuzey Irak’taki barınma alanlarından kaçan Bölücü Terör Örgütü mensubu üç terörist Habur sınır kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak / Silopi’de Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist yakalandı.

Hakkari’de Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, beş Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 251 Kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı, bir Bixi mühimmatı, iki el bombası ve çok sayıda örgütsel dokümanla birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu.

Çukurca-Güzeldere bölgesinde bulunan bir   El Yapımı Patlayıcı imha edildi.

Batman Sason’da yapılan arazi aramasında; yedi sığınakta muhtelif miktarda yiyecek ve üç kitap, bir piknik tüpü, iki çelik marka akü, yedi ampul, dört pil, bir   mavi varil içerisinde uzaktan kumandalı düzenek, bir güç kaynağı, bir güneş paneli, üç motosiklet aküsü, beş litre benzin, yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Şırnak’ta yapılan operasyonda; bir Doçka uçaksavar makineli tüfeği, iki AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, bir Kannas piyade tüfeği, bir RPG-7 roketatar, bir 60 mm havan, dört el bombası, muhtelif miktarda, 200 Bixi, 37 AK-47 Kaleşnikof, dört Roket, 90 Doçka mermisi, bir 60 mm havan mühimmatından oluşan cephanelik ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hakkari Yüksekova’da yapılan arazi aramasında; üç   sığınakta muhtelif miktarda yiyecek ve dört   örgütsel kitap, dört   sırt çantası, bir   radyo, 69   Kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı, on   dağ tipi kaya delme aleti, 25   biksi mayonu, 122   biksi mühimmatı, 39   zagros mühimmatı, on   hilti ucu, bir   hilti taşıma çantası, bir   araç aküsü, iki   küçük akü, 30   pil, koli bandı, poşu ve altı   battaniye, bir   büyük boy Yaesu telsiz, iki   büyük tüpten oluşan yaşam malzemesi ele geçirildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@