Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan: Ap'nin Kararı Türkiye'ye Önemli Mesaj

ERİVAN(ANKA) -Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan, Avrupa Parlamentosu’nun “Ermeni soykırımına" ilişkin kararından duydukları memnuniyeti dile getirirken karar için “Türkiye’ye, Ermeni Soykırımı’nın 100. Yıldönümünü, geçmi

Haberler 16.04.2015, 13:35
Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan: Ap'nin Kararı Türkiye'ye Önemli Mesaj

ERİVAN(ANKA) -Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan, Avrupa Parlamentosu’nun “Ermeni soykırımına" ilişkin kararından duydukları memnuniyeti dile getirirken karar için “Türkiye’ye, Ermeni Soykırımı’nın 100. Yıldönümünü, geçmişiyle yüzleşmek ve Ermeni  soykırımını tanımak için kullanması yönünde önemli bir mesaj  içeriyor” dedi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan, AP’nin “soykırım”a ilişkin kararı kabul etmesi üzerine yaptığı yazılı açıklamada Ermenistan’ın karardan duyduğu memnuniyeti vurgularken “Karar, Türkiye’ye, Ermeni Soykırımı’nın 100. Yıldönümünü,  geçmişiyle yüzleşmek ve Ermeni  soykırımını tanımak için kullanması ve böylece Türk ve Ermeni halkları arasında samimi bir uzlaşı için zemin hazırlaması yönünde önemli bir mesaj içeriyor” sözlerini kullandı.

Açıklamada ayrıca “Avrupa Parlamentosu, bu kararı benimseyerek insan haklarının ve evrensel değerlerinin korunmasına olan bağlılığını bir kez daha teyit etti” deniliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@