Ekonomi Muhabirleri Derneği: İşadamlarının Basına Yönelik Tavrını Kınıyoruz

ANKARA (ANKA) – Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) salonunda gerçekleşen “8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası”nda Menemen Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güra ve

Haberler 09.04.2015, 19:14
Ekonomi Muhabirleri Derneği: İşadamlarının Basına Yönelik Tavrını Kınıyoruz

ANKARA (ANKA) – Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) salonunda gerçekleşen “8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası”nda Menemen Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güra ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş’ın gazetecilere karşı takındığı tavrı ve sözlü saldırısını şiddetle kınadığını bildirdi.

EMD Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı şura toplantısında, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral ve Aksaray Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş’ın basına ayrılan kısma müdahale edip, “oturduğunuz yerlerin parasını biz verdik” demelerinin, basına karşı nasıl bir nefret duygusu içerisinde olduklarını gösterdiğini belirtti.

Açıklamada, “Oysa basın mensuplarının, kamuoyunun haber alma hakkını sağlamak için gecesini, gündüzüne katarak mesleğini icra etmeye çalıştıkları bir ortamda, özellikle kadın basın mensuplarına karşı sözlü ve fiili saldırı da bulunmaya yönelik davranış sergilemeleri bu başkanların zihniyetini ortaya koymaktadır. TOBB’un geçmişten gelen kültürüne yakışmayan bu davranışlarından ötürü iki oda başkanını derhal istifaya çağırıyoruz” denildi.

EMD, TOBB Yönetiminin basına ve basın mensuplarına her zaman destek veren bir yaklaşım gözetmesine rağmen, oda başkanlarının bu nefret kokan yaklaşımını şiddetle kınadığını, bu konuda TOBB yönetiminin söz konusu başkanlardan istifalarını istemesini beklediğini de kaydetti. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@