Egd Üyeleri Şile'de ‘Yeryüzü Pazarı'nı Ziyaret Etti

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyelerinden oluşan bir basın grubu dün Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun davetlisi olarak Şile’ye bir program düzenledi. Şile’ye düzenlenen program sırasında, \"Yeryüzü Pazarı\'\' ziyaret edildi.

Haberler 09.11.2015, 22:34
Egd Üyeleri Şile'de ‘Yeryüzü Pazarı'nı Ziyaret Etti

İSTANBUL(ANKA) -Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyelerinden oluşan bir basın grubu dün Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun davetlisi olarak Şile’ye bir program düzenledi. Şile’ye düzenlenen program sırasında, "Yeryüzü Pazarı'' ziyaret edildi.

Şile Kültür Merkezi, Şile Bezi Üretim Merkezi’ne yapılan ziyaretler sırasında, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile’de son 10 yılda yapılan kültürel, organik ve ekonomik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Tabakoğlu, Şile’nin, organik ürünleri, doğası, Şile bezi ve kültürel çalışmalarla anılmasını istediğini belirtti. EGD üyeleri organizasyon kapsamında, çiftçilerin sadece kendi ürettikleri ürünleri sattıkları "Yeryüzü Pazarı''nı da ziyaret etti.

-“2016 YATIRIMLARIN TAMAMLANACAĞI YIL, HASAT ALMAYA BAŞLIYORUZ”-

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile’ye 11 yılda yaklaşık 2.5 milyar TL yatırım yapıldığını kaydederek, “Hükümetimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyemizin işbirliğinde gerçekleşen yatırımların büyük çoğunluğu 2016 yılında tamamlanmış olacak. 2016 yılı hasat almaya başlayacağımız yıl olacak” dedi.

Şile’nin yıldızının parlayacağını belirten Tabakoğlu, ilçede yapılan yatırımlara değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şile Kültür Merkezi’ni 15 bin metrekare alana yaptık, 5 yılda tamamlanan tesise, yaklaşık 15 milyon TL yatırım yapıldı. Bir başka yatırımımız olan Şile Spor Merkezi yatırımı tamamlanmak üzere ve o yatırım da 15 milyon TL’yi bulacak. Kumbaba’daki Şile Bezi Modelleme ve Turizm Merkezi’ne 8 milyon TL yatırım yapıyoruz. Şile’de büyük bir yat limanı projemiz bulunuyor. Bunun gibi birçok projeyi hayata geçiriyoruz.” (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@