Dışişleri Işid'in Yeni Katliamını Nefretle Kınadı

ANKARA(ANKA) -  IŞİD’in Libya’da gerçekleştirdiği son katliamı Ankara tarafından “nefretle" kınandı. Dışişleri Bakanlığı, “menfur terör” olarak nitelediği eylemin “Libya’daki otorite boşluğunun uzlaşıyla belirlenecek bir ulus

Haberler 20.04.2015, 10:16
Dışişleri Işid'in Yeni Katliamını Nefretle Kınadı

ANKARA(ANKA) -  IŞİD’in Libya’da gerçekleştirdiği son katliamı Ankara tarafından “nefretle" kınandı. Dışişleri Bakanlığı, “menfur terör” olarak nitelediği eylemin “Libya’daki otorite boşluğunun uzlaşıyla belirlenecek bir ulusal birlik hükümetiyle bir an önce doldurulmasının ehemmiyetini bir kez daha ortaya koyduğunu” söyledi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Terör örgütü DEAŞ’ın Etiyopyalı olduğu belirtilen masum insanları hunharca katletmesini nefretle kınıyoruz” denildi. Açıklamada  “Bu menfur terör eylemi, Libya’daki otorite boşluğunun uzlaşıyla belirlenecek bir ulusal birlik hükümetiyle bir an önce doldurulmasının ehemmiyetini bir kez daha ortaya koymuştur” sözleri de kullanıldı.

Açıklamada ayrıca BM kolaylaştırıcılığında sürdürülen kapsayıcı diyalog sürecinin başarıya ulaşmasının, Libya’nın terörle etkin biçimde mücadele edebilmesi bakımından da büyük önem taşıdığının altı çizildi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@