Demirtaş: Çözüm Sürecinin Akıbeti İmralı'ya Yapılacak Ziyarette Belli Olacak (1)

ANKARA (ANKA) -HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm sürecinin dondurulmadığını belirtirken, akıbetinin ise İmralı ziyaretinden sonra belli olacağını söyledi. Demirtaş, “Şu anda şu durumdayız; bir sonraki İmralı ziy

Haberler 08.04.2015, 14:04
Demirtaş: Çözüm Sürecinin Akıbeti İmralı'ya Yapılacak Ziyarette Belli Olacak (1)

ANKARA (ANKA) -HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm sürecinin dondurulmadığını belirtirken, akıbetinin ise İmralı ziyaretinden sonra belli olacağını söyledi. Demirtaş, “Şu anda şu durumdayız; bir sonraki İmralı ziyareti gözlemci heyet ile mi gerçekleşecek, yoksa sadece bizim heyetimiz ile mi olacak, bu netleşmedi. Gözlemci heyet giderse müzakereler başlamış diyebiliriz, müzakere başlarsa kongre takvimi de o konuşma başladığı zaman konuşulacak. Nevruzdan bu yana süreçte gerileme de olmadı, ilerleme de olmadı” dedi.

Demirtaş, Meclis'te, gazetecilerle  sohbet toplantısında bir araya geldi. Çözüm sürecinin dondurulduğuna ilişkin iddiaları yanıtlayan HDP Eş Genel Başkanı, “Bizim açımızdan buzdolabına filan kaldırılmış değil. HDP’nin başarısı çözüm sürecinin bizatihi kendisidir” dedi.

Demirtaş, sürecin dondurulmadığını ancak devamının ise yapılacak son İmralı ziyaretinden sonra belli olacağını vurguladı. Demirtaş şöyle dedi:

“İmralı’ya gidiş gelişler sürebilir. Şu anda Parlamento tatile girdi. Bu süreçte yasa çıkamaz. Adımlar atılamayacak. Şu anda şu durumdayız; bir sonraki  İmralı ziyaretine  gözlemci heyet ile mi gerçekleşecek, yoksa sadece bizim heyetimiz ile mi olacak bu netleşmedi. Gözlemci heyet giderse müzakereler başlamış diyebiliriz, müzakere başlarsa kongre takvimi de o konuşma başladığı zaman konuşulacak. Eğer gözlemci heyetle gidilmezse o zaman müzareler devam etmeyecek demektir. Nevruz’dan bu yana süreçte gerileme de olmadı, ilerleme de olmadı.” (ANKA/DEVAM)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@