Cumhurbaşkanı Erdoğan: Makamlar Bizim İçin Gelip Geçici

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yeni Türkiye” yolunda kararlılıkla yürüyeceklerini vurgularken, “Makamlar bizim için gelip geçici. Bütün mesele bir köşe taşı olabilmekti

Haberler 10.04.2015, 12:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Makamlar Bizim İçin Gelip Geçici

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yeni Türkiye” yolunda kararlılıkla yürüyeceklerini vurgularken, “Makamlar bizim için gelip geçici. Bütün mesele bir köşe taşı olabilmektir” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi” açılış töreninde konuştu.

Bir protokol konuşması yapmayacağını, "samimi vatandaş Tayyip Erdoğan” olarak konuşacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Türkiye mücadelemiz aynı zamanda bizim kızıl elmamızdır. Bu yolda rabbim ömür verdiği sürece kararlılıkla yürüyeceğiz. Makamlar bizim için gelip geçici. Bütün mesele bir köşe taşı olabilmektir. Eğer bir köşe taşı olabiliyorsak zaten mesele bitmişti. Her inşada, her binada her malzemenin yerinde kıymeti çok büyüktür. İlla ben burada şu olacağım diyorsanız o bina eksik kalır. Çünkü binanın kuru zemininden tutunuz, ıslak zeminlerine varıncaya kadar her zemindeki malzemenin orada değeri var. Maalesef insanoğlu, bizler illa şurada olacağım iddiasında olduğumuz için maalesef, o ideal yeni Türkiye inşamız gecikerek gelmiştir. Yoksa çok daha önceden bu inşa, bu süreç bitebilirdi. Öyle veya böyle bu işin bitecek” dedi.

Törende yaptığı konuşmada Türkiye’de 81 büyükşehir belediyesinin olması gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Türkiye’nin buna da kilitlenmesi lazım. Hakkâri’ye şu anda siz bu hali ile bakarsanız orası bu durumda kalmaya mahkûmdur. Bir büyükşehir anlayışı ile baktığınız zaman Hakkâri değişecektir. Bu değişim Birçok ilimizi terörün gizlilik alanını meydana çıkaracak olan bir şehirleşme süreci olacaktır. Eğer bunu gerçekleştiremezseniz oralarda terör her zaman gizli kalacaktır.

'Yeni Türkiye' dergileriyle, araştırmalarıyla her zaman bizim için bir ufuk olmuştur” diye konuştu.(ANKA)

(HSN/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@