Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bisikleti Henüz Sevdirebilmiş Değiliz

İSTANBUL (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun basın tanıtımında pedal çevirdi. Türkiye’de henüz bisiklet sporunu sevdiremedikle

Haberler 18.04.2015, 13:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bisikleti Henüz Sevdirebilmiş Değiliz

İSTANBUL (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun basın tanıtımında pedal çevirdi. Türkiye’de henüz bisiklet sporunu sevdiremedikleri özeleştirisinde bulunan Erdoğan, “Bisiklet noktasında alt yapımızı iyi yaptık diyemeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun basın tanıtımında pedal çevirdi.  

51. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun önümüzdeki hafta Alanya’da başlayacağını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl uluslararası camiadan beklenen üstünde bir katılım söz konusu.  3 Mayıs’ta yine İstanbul’da bu uluslararası Cumhurbaşkanlığı bisiklet tutu tamamlanmış olacak. İnşallah onda da sizlerle bir arada olmanın gayreti içinde olacağız. Biz bisiklet olayında aslında, dünyadaki birçok ülke gibi, batıla ülkeler gibi bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz. Bisiklet noktasında alt yapımızı iyi yaptık diyemeyiz. Bazı illerimiz var ki, başta Konya olmak üzere iyi adımlar atıyorlar, iyi alt yapı oluşturuyorlar. Temennim odurki diğer illerimizde de, bisiklete yönelik, bisiklet yollarına yönelik alt yapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız. Aynı zamanda bisiklet üreten firmalarımızda fiyatları uygun hale getirirlerse, bu işin tüketimi çok daha farklı olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, sıhhat ve sağlık noktasında bisiklet sporunun farklı bir yeri olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için üzerinde adının yazıldığı özel bir bisiklet hazırlandı. Erdoğan, Dünya Şampiyonu Fabrice Mels’in bindiği bisikletin kadrosu ile aynı özelliklere sahip 20 vitesli, hidrolik frenleri olan, karbon gövdeli bir bisikletle basın turunda pedal çevirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte korumaları da pedal çevirdi.(ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@