Cumhurbaşkanı Erdoğan '400' Polise Seslendi: Rahat Olun, Arkanızda Cumhurbaşkanı Var(1)

ANKARA(ANKA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden gelen polisleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırladı. Polis teşkilatının Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunların kurumlardan biri olduğunu kaydeden Erdoğan, “Müsterih ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan '400' Polise Seslendi: Rahat Olun, Arkanızda Cumhurbaşkanı Var(1)

ANKARA(ANKA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden gelen polisleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırladı. Polis teşkilatının Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunların kurumlardan biri olduğunu kaydeden Erdoğan, “Müsterih olun sizin arkanızda bir defa millet var, sizin arkanızda devlet var. Bundan hiç endişeniz olmasın. Sizin arkanızda hükümet var, sizin arkanızda Cumhurbaşkanı var rahat olun. Hakka, hukuka, vicdana, ahlaka uygun şekilde görev yapan her polisimiz benim kardeşimdir, benim evladımdır, canımdan bir parçadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Polis Teşkilatının 170’inci kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 81 ilde görev yapan 400 polis memurunu kabul etti. Erdoğan'ın başkanlık sistemi için sık sık 400 milletvekili talep ederken,bugün kabul ettiği polis sayısının da 400 olması dikkat çekti. 

Konuşmasında Polis Teşkilatının 170’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman’da su ve çamur dolu bir çukura düşen 8 yaşındaki çocuğu tereddüt etmeden çukura girerek kurtaran Alper Arıcan’a, Karabük’te caddede yürüyen bayanları rahatsız eden şahsı linçten kurtararak adalete teslim eden Abdullah Kaplankıran’a ve Zonguldak’ta Kilyos Çayın'a atlayan genç kızı ayağının kırılması pahasına kurtaran Serkan Arslan’a yarı ayrı teşekkür etti.

Konuşmasında herkesin polisinin kendi vicdanı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vicdanların işlemez hale geldiği yerde polis devreye girer. Suçluyu tespit edip yakalayacak olan emniyet teşkilatı ile hak ettiği cezayı verecek olan adliye teşkilatı bu bakımdan daima önemli olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polisin bu milletin sadece öz evladı olmadığını aynı zamanda günlük hayatının da bir parçası olduğunu belirti.

Polisin serüveninin bir bakıma Türkiye’nin serüveni olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunların hedefindeki kurumlardan biride daima polisimiz oldu, Emniyet Teşkilatımız oldu. Her dönemde fitne ateşleri yakılarak polislerde içlerinde bölünmeye, çekişmenin tarafı yapılmaya çalışıldı. Bu teşkilat bir bütündür. Bu teşkilat bölündüğü anda millet bölünür, bu teşkilat bölündüğü anda devlet bölünür, bu teşkilat bölündüğü anda vatan Allah göstermesin bölünür. Buradaki hassasiyetlerimiz çok çok önemli. Bunu bölmeye yönelik en son örnek paralel devlet yapılanmasıdır. Bu örgütün her yerde olduğu gibi polis içinde de ne yazık ki mensupları çıktı. Ama bu asla Emniyet Teşkilatımızın tamamının üzerine gölge düşürmek, tamamını itham altında bırakmak için bir bahane olarak kullanılamaz” dedi.

-“HİÇBİR POLİSİMİZİN HAKSIZ YERE RENCİDE EDİLMESİNE ASLA RAZI OLAMAM”-

“Biz kendi muhasebemizi kendimiz yapmak zorundayız” ifadesini kullanan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Ülkesine ve milletine ihanet edecek kadar şuurunu kaydetmiş bir takım densizler yüzünden hiçbir polisimizin haksız yere rencide edilmesine asla razı olamam. Gel gör ki maalesef kurunun yanında yaşta yanıyor. Çünkü öyle bir şüphe mekanizması meydana geliyor ki ister istemez bazı kararları almak durumunda kalıyoruz. Düşününki bir başbakan olarak şahsım, yanımda her şeyimi teslim ettiğim insan veya insanlar çıkar da benim ofisimi dinlerse, benim ofisimde yaptığım görüşmeleri takip eder izlerse, ben nasıl onlara güvenirim? Nasıl onlarla beraber hareket edeyim? Ben dilimi onun yanında rahat konuşuyorum. Çünkü aynı aracın içerisinde görüşmelerimi yapıyorum. Yeri geliyor devlet meselesini konuşuyorum, yeri geliyor ailevi meselelerimi yanımda eşim var onunla konuşuyorum. Böyle bir yerde bizimle birlikte olan polis teşkilatımızın mensubu birileri böyle bir maalesef yanlışı istiyorsa bu bir güven noktasında bunalımı gerektiriyor, bunların da tasfiyesini yapmak durumundayız.

-“SİZİN ARKANIZDA CUMHURBAŞKANI VAR”-

Yargıda, askeriyede, üniversitede, bürokraside, iş dünyasında bu çevrede ne sorun yaşanmışsa maalesef poliste de aynı sorun yaşanmıştır. Buradan tüm polis kardeşlerime seslenmek istiyorum; müsterih olun sizin arkanızda bir defa millet var, sizin arkanızda devlet var. Bundan hiç endişeniz olmasın. Sizin arkanızda hükümet var, sizin arkanızda Cumhurbaşkanı var rahat olun. Hakka, hukuka, vicdana, ahlaka uygun şekilde görev yapan her polisimiz benim kardeşimdir, benim evladımdır canımdan bir parçadır.

-“OPERASYONU BAŞARI İLE YERİNE GETİRDİLER”-

Polis elinde kalkanıyla teröristlere karşı güya özgürlük mücadelesi verenlere karşı son ana kadar bir direnç ortaya koyuyor. Ne silah kullanıyor, ne taş atıyor, ne her hangi bir şey kullanıyor. Havai fişek onda, sapan, demir bilyeler onda, tüm bunların yanında TOMA’yı yakıyor, bütün polisin araçlarını yakıyor, bindikleri otobüsü yakıyor. Onları savunanlar polise hakaret edenler nasıl polis sevdalısı oluyor anlamıyorum. İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde asil yüzlerini gösterdiler. 8 saatlik o operasyon sürecinde daha birinci saatte de operasyon yapılabilirdi. Niye birinci saatte yapmadılar. Acaba hiçbir operasyona gerek kalmadan görüşmeler yoluyla Mehmet Selim kardeşimizi kurtarabilir miyiz diye sabırla bu süreci işlettiler. Ama içerde son anda gelen silah sesleri, artık içeriye girerek o iki katilin orda halledilmesi gereğini ortaya çıkardı. Ben o operasyondaki kardeşlerimizin tamamını tebrik ediyorum, kutluyorum. Onlar bu operasyonu başarı ile yerine getirdiler.”(ANKA/DEVAM)

(HSN/ÖZk)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.