Claudia Roth: Türkiye'de Basın Özgürlüğü Mahkum Ediliyor

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasının ardından Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğüne ilişkin tepkiler gelmeye devam ediyor. Alman Federal Meclis Başkan Vekili Claudia Roth, \"Türkiye\'de basın özgürlüğü mahkum ediliyor” görüşünü dile getirirken “Suskun kalamayız” sözlerini de kullandı.

Haberler 29.11.2015, 15:51
Claudia Roth: Türkiye'de Basın Özgürlüğü Mahkum Ediliyor

BERLİN(ANKA) – Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasının ardından Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğüne ilişkin tepkiler gelmeye devam ediyor. Alman Federal Meclis Başkan Vekili Claudia Roth, "Türkiye'de basın özgürlüğü mahkum ediliyor” görüşünü dile getirirken “Suskun kalamayız” sözlerini de kullandı.

Yeşiller Partisinden Claudia Roth, mülteci krizi ile ilgili Türkiye-AB Zirvesi öncesi Alman Bild am Sontag Gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'deki özellikle basın özgürlüğüne yönelik baskıları eleştirdi. DWelle’ye göre Roth "Türkiye'de basın özgürlüğü mahkum ediliyor. Demokrasiden uzaklaşılan bu süreç karşısında suskun kalmak bizim çıkarlarımız açısından da dramatik bir tehlikeye dönüşebilir" şeklinde konuştu. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@