Chp'li Koç: ‘Kaynak Yok' Diyenler 60 Milyar Lira Heba Ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, hükümetin kurulması için çok çaba harcadığını ifade ederek, “Aslında sonuna kadar getirdik ancak saraydan, ‘intihar mı edeceksin’ diye bir ses gelince Sayın Davutoğlu, buna karşı irade koyamadı. İnanın bugün neden yeni bir seçime gittiğimizi anlamıyoruz. Biz emekliye ikramiye dediğimizde ‘kaynak yok’ diyenler şimdi gereksiz bir seçimle ülkenin 60 milyar lirasını heba ediyor, çok yazık” dedi.

Haberler 07.10.2015, 18:41
Chp'li Koç: ‘Kaynak Yok' Diyenler 60 Milyar Lira Heba Ediyor

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, hükümetin kurulması için çok çaba harcadığını ifade ederek, “Aslında sonuna kadar getirdik ancak saraydan, ‘intihar mı edeceksin’ diye bir ses gelince Sayın Davutoğlu, buna karşı irade koyamadı.  İnanın bugün neden yeni bir seçime gittiğimizi anlamıyoruz. Biz emekliye ikramiye dediğimizde ‘kaynak yok’ diyenler şimdi gereksiz bir seçimle ülkenin 60 milyar lirasını heba ediyor, çok yazık” dedi.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre seçim çalışmalarını Ankara ikinci bölgede sürdüren Koç, Altındağ’da vatandaşlarla buluştu. Burada sosyal yaşam konusundaki tepkisini dile getiren Koç, bölgedeki yoksulluk, uyuşturucu kullanımı ve işsizlik verilerine ilişkin, “Bunlar sadece güvenlik ve takip ile çözülebilecek konular değildir. Düzenli bir iş, aile ve sosyal doku yaratmak gerekiyor. Hepsi de gelip kaynağa ve dürüst bir yönetime dayanıyor. Biz veya başkası. Mesele o değil. Önemli olan bu ülkenin geleceği, önemli olan çocuklarımız” diye konuştu. CHP’nin 7 Haziran genel seçim sürecinde asgari ücreti bin 500 TL yapma, emekliye iki maaş ikramiye verme gibi ekonomik vaatlerde bulunduğunu hatırlatan Koç, şöyle devam etti:

-“EY AKP SEN MUHALEFET PARTİSİ MİSİN?”-

“Bakın biz bunları söylediğimizde hatırlıyorum başta Maliye bakanı, hükümetteki bakanlar, partideki sözcüleri hepsi bir ağızdan başlamışlardı, ‘kaynak yok’. Bunları yapamazsınız, nereden vereceksiniz. Çok değil, aradan üç-beş ay geçti. Şimdi çıkmışlar seçim bildirgesiyle benzerini açıklıyorlar. Sanki bizimle yarış içindeler. Asgari ücret bin 300 TL, emekliye yılda bin 200TL. Sormak bizim hakkımız değil mi, hani kaynak yoktu? Peki vatandaş olarak bunlara bir soru sormak da sizin hakkınız değil mi? Ey AKP sen muhalefet partisi misin? Sen 13 yıldır hem de tek başına iktidar değil misin? Bunları yapmana kim engel oldu? Madem bunları yapabilecek ekonomik durum var, şimdiye kadar niçin yapmadın, niçin 13 yıldır bana eziyet ediyorsun, beni adeta inim inim inletiyorsun, bana hayatı zindan ediyorsun? Sevgili vatandaşlarım. Bunları sorun, çünkü aynı zamanda bunlar sizin geçmişte almanız gereken hakkınızın verilmediğini ortaya koyan sorular.

‘Artık yeter’ diyeceksiniz, artık tahammül edilemez noktaya gelindi. Onu sömür, bunu sömür. Ama yeter, böyle gitmez. ‘İşte sonuna gelindi’ diyeceksiniz. Baskı büyük evet ama sandıkta bir sen bir de Allah var. ‘Bu kadar baskı yeter’ deyin ve ona göre oyunuzu verin. Bunu yaparsanız Türkiye’de yeni bir başlangıcın önünü açabilirsiniz. Bunu yapma şansı var mı, var. Yoksa hep birlikte; ‘kendim düştüm, kendim ağladım’ şarkısını söyleriz.”

-“TÜM SAMİMİYETİMLE  O HÜKÜMETİN KURULMASI İÇİN ÇOK ÇABA HARCADIM”-

Seçimden sonra hem siyasi hem de sosyal tablonun farklılaşmaya başladığını kaydeden Koç,  “Her gün şehit haberleri gelmeye başladı. Biz CHP olarak çok çaba gösterdik. Ben tüm samimiyetimle  o hükümetin kurulması için çok çaba harcadım. Aslında sonuna kadar getirdik.  Ancak yukarıdan, saraydan, ‘intihar mı edeceksin’ diye bir ses gelince Sayın Davutoğlu, buna karşı irade koyamadı.  İnanın bugün neden yeni bir seçime gittiğimizi anlamıyoruz, kimse de anlamıyor. Ülkeyi bırakın üç ayda bir muhtar seçmeye kalksak mahalleli bile tepki gösterir. Biz emekliye ikramiye dediğimizde ‘kaynak yok’ diyenler şimdi gereksiz bir seçimle ülkenin 60 milyar lirasını heba ediyor, çok yazık” diye konuştu. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@