Chp'li Koç (2/son): Dünya Erdoğan İle Alay Ediyor

ANKARA (ANKA) – CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika’yı Müslümanların keşfettiğine yönelik sözleriyle ilgili, “D&uu

Haberler 19.11.2014, 14:35
Chp'li Koç (2/son): Dünya Erdoğan İle Alay Ediyor

ANKARA (ANKA) – CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika’yı Müslümanların keşfettiğine yönelik sözleriyle ilgili, “Dünya Erdoğan ile alay ediyor, dalga geçiyor. Türkiye’nin itibarı Erdoğan sayesinde yerlerde sürünüyor. Biz ecdatlarımızın karadan gemileri yürüttüğünü biliyoruz ama senin de neleri yürüttüğünü iyi biliyoruz. Yürütme konusunda özgüveninin de iyi olduğunu, üstat olduğunu herkes biliyor” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplandı. MYK devam ederken basın toplantısı düzenleyen Koç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Siyaset yaparken, söylenenle yapılanlar taban tabana zıtsa güvenilir olunamayacağını ifade eden Koç, “Bu tutumda ısrar ederseniz de yavaştan ‘ti’ye alınmaya başlanırsınız ve süratle itibarsız politikacı sınıfında değerlendirilirsiniz. Paraşütle, emir ve biat silsilesi içinde başbakanlık makamına vekil olarak tayin edilen Sayın Ahmet Davutoğlu, dünya kamuoyunda süratle bu fotoğrafın içine girmeye başlıyor” diye konuştu. Son örneğin Suriye politikalarında ABD ile gelişen diyaloglarda ortaya çıktığını savunan Koç, “Berbat bir dışişleri bakanlığı döneminden sonra  başbakan tarifine sokulmaya  çalışılan Davutoğlu, hala derin saplantılarının hevesinde, açıkça  yalan da konuşarak  olduğu yerde duruyor” dedi.

-“DAVUTOĞLU’NA VERİLEN BU GÖREV APTALA AKILLI DEMEK GİBİ BİR ŞEY”-

Türkiye’nin G20 dönem başkanlığı yapacağını anımsatan Koç, Davutoğlu’na seslenerek, “Kendi ülkemizdeki yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlık olaylarını karartmak ve kapatmak üzere talimatla ve mevcutlu olarak başbakanlık görevine ışınlanan Ahmet Davutoğlu, G20’nin dönem başkanlığı sürecinde Türkiye’nin yolsuzlukla mücadeleye yoğunlaşacağını söylüyor. Yani dünyaya açıkça çağrı yapıyor, ‘Gelin bizi makaraya alın, ciddiyetsizliğimizi görün, bakın neler neler söylüyoruz…  Oysa kendi ülkemizde,  yolsuzlukları soruşturmamak, üzerini kapatmak için ne haltlar çeviriyoruz, ne taklalar atıyoruz” diye konuştu.  Koç, tüm dünyanın Davutoğlu’na, Deniz Feneri E.v Davasına, yargılanan savcılara, dönemin başbakanının oğlunun vakfına tek seferde yapılan 100 milyon dolar bağışa, satın alınan gazete-televizyonlara,  “sıfırlama” konuşmalarına, 17 Aralık soruşturmasında verilen takipsizlik kararına ilişkin sorular yönelteceğini ifade etti. “Hırsızların makbul insan olarak tarif edildiği ve polisleri, savcıları kovaladığı ülkenin başbakanı olarak dünyaya yolsuzlukları önleme konusunda  ne gibi tavsiyeleriniz olacak gibi  zor sorulara  nasıl tatmin edici  cevaplar verebileceğinizi  hiç düşündünüz mü?” diye soran Koç, “Velhasıl Davutoğlu’na verilen bu son uluslararası görev, geceye gündüz, siyaha beyaz, fareye fil, günaha sevap aptala akıllı demek gibi bir şey. Ya biz kendi kendimizle dalga geçiyoruz ya da G-20’dekiler iyice sıkıldı, bunaldı, bizimle kafa buluyorlar. başka bir şey söylemek imkansız hale geldi” ifadelerini kullandı.

-“ECDADIMIZ GEMİLERİ YÜRÜTTÜ, SENİN DE NELERİ YÜRÜTTÜĞÜNÜ İYİ BİLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika’nın keşfiyle ilgili sözlerine de değinen Koç, “Söğütözün’deki kaçak sarayda oturan kişi yine saçmalama hakkını kullandı. Bir anlamda Amerika’yı yeniden keşfetti. Müslümanların Amerika’yı Kolomb’dan üç asır önce keşfetmeleri bence geçmişe dair bir keşif değil Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne dair Amerika’yı yeniden  keşfetme girişimidir” dedi.

Erdoğan’ın doğruluğuna, yanlışlığına bakmadan “ortalık karışsın da nasıl karışırsa karışsın“ diye her konuya “maydanoz” olduğunu savunan Koç,  şunları dedi:

“Dünya Erdoğan ile alay ediyor, dalga geçiyor. Türkiye’nin itibarı Erdoğan sayesinde yerlerde sürünüyor.  Sokak üslubuyla ve miting coşkusuyla devlet yönetenler yüzünden Türkiye’nin itibarı üç kuruşluk oldu. Tarih profesörü Tayyip dün de okul açılışlarında ‘bunlar ecdadının karadan gemileri yürüterek Haliç’e indirdiğine de inanmayanlardır, işte bu özgüven eksikliğidir’ demiş. İyi demişsin Tayyip Bey, biz ecdatlarımızın karadan gemileri yürüttüğünü biliyoruz ama senin de neleri yürüttüğünü iyi biliyoruz. Yürütme konusunda özgüveninin de iyi olduğunu, üstat olduğunu herkes biliyor.

12 yıldır Türkiye’yi yöneten AKP iktidarı ihtiyaca değil ihtişama önem veren bir iktidardır, işte bu nedenle 1 milyar 370 milyon liralık bin bir gece masallarındaki gibi kaçak saraylar yapılmaktadır, uçaklar alınmaktadır.” (ANKA/SON)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@