Chp'li Gök: Cumhurbaşkanlığı Sarayında Komando Birliğinin Görev Yapmasını Gerektirecek O Zor Şartlar Nelerdir?

ANKARA (ANKA) - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için Köşk Muhafız Komando Birlik Komutanlığı'nın teşkil edilmesine ilişkin, “Anlaşılıyor ki Cumhurbaşkanı komando birliğini

Haberler 01.12.2014, 11:25
Chp'li Gök: Cumhurbaşkanlığı Sarayında Komando Birliğinin Görev Yapmasını Gerektirecek O Zor Şartlar Nelerdir?

ANKARA (ANKA) - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için Köşk Muhafız Komando Birlik Komutanlığı'nın teşkil edilmesine ilişkin, “Anlaşılıyor ki Cumhurbaşkanı komando birliğini burada görevlendirmek istemesiyle onlara burada çok güç bir görev verecektir. Komando burada hangi zor, güç ve çok tehlikeli işleri yapacaktır?” diye sordu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayının taşınmasına ilişkin bir çalışmanın olup olmayacağına ilişkin bütçe görüşmeleri sırasında CHP'nin bir sorusuna, “Cumhurbaşkanlığı makamının yeni yerleşkesine taşınacak olması ve yeni yerleşkenin çevre güvenliğinin alınması maksadıyla Cumhurbaşkanlığı Mhf. A.K.’lığına doğrudan bağlı Köşk Muhafız Komando Birlik Komutanlığı teşkil edilmiştir” cevabını vermişti.

Konuyu ANKA’ya değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, şöyle dedi:

“Bir kaçak sarayı elbette halkın vicdanında yarattığı kanamayı durdurmak için ancak bir silahlı kuvvetler eşliğinde koruyabilir cumhurbaşkanı. Anlaşılıyor ki bu kaçak sarayı kendisini tamamen korumak ve her yönden gelecek en küçük eleştirileri dahi tahammül edemediği bir ortamda iyice halktan bağını elini ayağını çekmek suretiyle orada kendi iç dünyasında yaşamaya karar vermiş. Ben cumhuriyet tarihinde bir komando birliğinin cumhurbaşkanlarını koruduğunu hatırlamıyorum. Komando silahlı kuvvetlerin içerisinde eğitimiyle, silah kullanmasıyla en gelişmiş bir güç olarak bilinir. Çok zor şartlarda görev yapmak için eğitilmiştir. Bu komando birliğinin görev yapmasını gerektirecek o zor şartlar nelerdir? Bu birlik hangi güç koşullar hangi güç görevler ve cumhurbaşkanını  korumakla hangi diğer askeri birliklerin yapamayacağı işleri yapmak için orada görevlendirilmiştir.

Anlaşılıyor ki Cumhurbaşkanı bir komando birliğini burada görevlendirmek istemesiyle onlara burada çok güç bir görev verecektir. Bu çok güç görevin kamuoyunun açıklamasını istiyorum. Komando burada hangi zor, güç ve çok tehlikeli işleri yapacaktır.” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@