Chp'den Darbe Mağdurları İçin Teklif

ANKARA (ANKA)- CHP darbe mağdurları için kanun teklifi verdi. Teklife göre 12 Eylül darbesinden sonra mağdur olan vatandaşlara geçmişe dönük olarak borçlanma imkânı getirilecek. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Sosyal Si

Haberler 03.04.2015, 06:44
Chp'den Darbe Mağdurları İçin Teklif

ANKARA (ANKA)- CHP darbe mağdurları için kanun teklifi verdi. Teklife göre 12 Eylül darbesinden sonra mağdur olan vatandaşlara geçmişe dönük olarak borçlanma imkânı getirilecek.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na Geçici Bir Madde Eklenmesine İlişkin Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklife göre; 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra, ilk milletvekili genel seçimlerine kadar geçen sürede siyasi gerekçelerle gözaltına alınan, tutuklanan,  hüküm giyen ve bu nedenle iş akdi her ne şekilde olursa olsun sonlanan sigortalılardan, istekleri halinde boşta geçen sürelerini borçlanmak isteyenler, bu Kanunun yayım tarihinden itibaren bir yıl içerisinde başvuranlar bir defaya mahsus olmak üzere borçlanabilecek.

Teklifin gerekçesinde 12 Eylül darbesinden sonra mağdur olan vatandaşlara geçmişe dönük olarak borçlanma imkânı getirildiği ve 12 Eylül’ün doğurduğu mağduriyetin kısmen de olsa giderilmeye çalışıldığı ifade edildi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@