Chp'den ‘Ak Saray' Soruları

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bahçe peyzajı için ne kadar ödeme yapıldığını sordu. Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlam

Haberler 24.11.2014, 08:05
Chp'den ‘Ak Saray' Soruları

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bahçe peyzajı için ne kadar ödeme yapıldığını sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“AKP Hükümeti tarafından ak saray olarak adlandırılan yapının bahçe peyzajı için 280 TIR dolusu ağaç ve bitkinin Lappen firmasından satın alındıkları iddiası doğru mudur? İddia doğru ise hangi ülkenin firmasıdır?

280 TIR dolusu ağaç ve bitki için Lappen firmasına toplam ne kadar ödeme yapılmıştır?

Lappen firmasına yapılan ödeme/ödemeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi kurum veya kurumlarının hesaplarından ne kadar tutar veya tutarlarda yapılmıştır?

Lappen firmasına yapılan ödemeler hangi tarihlerde hangi banka veya bankalar aracılığıyla yapılmıştır?

Lappen firmasından satın alınan tüm ağaç ve bitkilerin türlerine göre adetleri nelerdir?

Ak-saray olarak adlandırılan yapının bahçesine dikilen, ekilen ağaç ve bitkilerin türlerine göre adetleri nelerdir?

Lappen Firması tarafından AKP Hükümeti tarafından ak saray olarak adlandırılan yapının bahçe peyzajı için satın alınan ağaç ve bitkiler için kesilen faturanın orijinal nüshası tarafımıza sunulabilir mi?

280 TIR dolusu ağaç ve bitki şayet Lappen firmasından doğrudan değil de aracı bir firma üzerinden satın alındıysa aracı firmanın tam unvanı nedir?

Aracı firma tarafından AKP Hükümeti tarafından ak saray olarak adlandırılan yapının bahçe peyzajı için satın alınan ağaç ve bitkiler için kesilen faturanın tutarı ne kadardır? Faturanın orijinal nüshası tarafımıza sunulabilir mi?” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@