Chp Milletvekili Adaylarının Tam Listesi

ANKARA (ANKA) - CHP’nin milletvekili adayları belli oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’den aday. İşte CHP’nin 7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili adaylarının tam listesi:   -ADANA ADAYLARI-   1 Elif Doğan Tür

Chp Milletvekili Adaylarının Tam Listesi

ANKARA (ANKA) - CHP’nin milletvekili adayları belli oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’den aday. İşte CHP’nin 7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili adaylarının tam listesi:

 

-ADANA ADAYLARI-

 

1 Elif Doğan Türkmen
2 Zülfikar İnönü Tümer  
3 İbrahim Özdiş 
4 Aydın Uslupehlivan  
5 Mustafa Kemal Özkan  
6 Müzeyyen Şevkin  
7 Rıza Mete  
8 Ahmet Adıgüzel 
9 Abdullah Sedat Doğan  
10 Rukiye Çinkılıç  
11 Akif Kemal Akay  
12 Mustafa Bilgilioğlu  
13 Yüksel Karaaslan  
14 Orhan Sümer 

 

-ADIYAMAN ADAYLARI-

 

1 Mehmet Selçuk Tabak  
2 Abdurrahman Tutdere 
3 Fatma Ulubey 
4 Mehmet Karahan 
5 Karip Bozkurt 

 

-AFYONKARAHİSAR ADAYLARI-

 

1 Burcu Kayıkcı  
2 Mehmet Ali Ecer 
3 Mehmet Tuğrul 
4 Yalçın Görgöz  
5 Bekir Kasap 

 

-AĞRI ADAYLARI-

 

1 Cemil Erhan
2 Muhammed Nidai Özmen 
3 Mehmet Sıddık Yel 
4 Erkan Sayan 

 

-AKSARAY ADAYLARI-

 

1 Mehmet Öztürk  
2 Haşmet Tekin Ökçe  
3 Mehmet Ali Topaç 

 

-AMASYA ADAYLARI-

 

1 Mustafa Tuncer  
2 Ramis Topal  
3 Devrim Ersoy 

 

-ANKARA BİRİNCİ BÖLGE ADAYLARI-

 

1 Ayşe Gülsün Bilgehan

2 Necati Yılmaz

3 Tekin Bingöl

4 Aylin Nazlıaka

5 Levent Gök

6 Ali Haydar Hakverdi

7 Bülent Kuşoğlu

8 Hikmet Tepe

9 Gamze Taşcıer

10 Emre Doğan

11 Selahattin Emre

12 Durdu Özbolat

13 Sema Aksoy

14 Kazım Sönmez

15 FARUK Özdemir

16 Erdoğan Kılıç

17 Birsen Temir

18 İlyas Güven Eroğlu

 

-ANKARA İKİNCİ BÖLGEDEKİ ADAYLARI-

 

1 Şenal Sarıhan

2 Murat Emir

3 Ahmet Haluk Koç

4 Nihat Yeşil

5 Alirıza Erbay

6 Celalettin Koç

7 Semra Dinçer

8 Barış Ozan Vural

9 Ali Yılmaz

10 Servet Ünsal

11 Selma Ergen

12 Haydar Doğan

13 Abidin Şahin Yüksek

14 Ufuk Ataç

 

-ANTALYA ADAYLARI-

 

1 Niyazi Nefi Kara

2 Deniz Baykal

3 Çetin Osman Budak

4 Mustafa Akaydın

5 Devrim Kök

6 Figen Çalıkuşu

7 Rafet Zeybek

8 Nusret Bayar

9 Deniz Filiz 

10 Sultan Yegen

11 Sevindik Gizli

12 Cavit Arı

13 Gürkut Acar

14 İbrahim Keser

 

-ARDAHAN ADAYLARI-

 

1 Ensar Öğüt

2 Sezgin Kaya

 

-ARTVİN ADAYLARI-

 

1 Uğur Bayraktutan

2 Musa Ulutaş

 

-AYDIN ADAYLARI-

 

1 Bülent Tezcan

2 Metin Lütfi Baydar

3 Hüseyin Yıldız

4 Mehmet Fatih Atay

5 Tayfun Talipoğlu

6 Ferda Çağlar Erkut

7 Fulya Üstündağ

 

-BALIKESİR ADAYLARI-

 

1 Mehmet Tüm

2 Ahmet Akın

3 Namık Havutça

4 Fikret Şahin

5 Ali Kemal Deveciler

6 Ensar Aytekin

7 İrfan Barış

8 İsmail Aynur

 

-BARTIN ADAYLARI-

 

1 Muhammet Rıza Yalçınkaya

2 Aysu Bankoğlu

-BATMAN ADAYLARI-

1 Celal Ayhan

2 Ahmet Durmaz

3 Kemal Demir

4 Mendüh Doğru

 

-BAYBURT ADAYLARI-

 

1 Murat Bülbül

2 Önal Aşut

 

-BİLECİK ADAYLARI-

 

1 Yaşar Tüzün

2 Ali Çağatay Karaahmet

 

-BİNGÖL ADAYLARI-

 

1 Ahmet Bazancir

2 Kemal Satıcı

3 Hüseyin Negüzel

 

-BİTLİS ADAYLARI-

 

1 Nasip Uyğan

2 Mehmet Kaçar

3 Mevlan Karabağ

 

-BOLU ADAYLARI-

 

1 Tanju Özcan

2 Yusuf Renkli

3 Mehmet Burak Cop

 

-BURDUR ADAYLARI-

 

1 Mehmet Göker

2 Kadir Koç

3 Okan Kurd

 

-BURSA ADAYLARI-

 

1 Lale Karabıyık

2 Ceyhun İrgil

3 Orhan Sarıbal

4 Erkan Aydın

5 Nurhayat Altaca Kayışoğlu

6 Mustafa Şenyurt

7 Asüde Şenol

8 Nuray Çohan

9 İsmet Karaca

10 Tahir Gürhan Akdoğan

11 Deniz Baykal

12 Özgür Şahin

13 Necati Şahin

14 Şadi Özdemir

15 Erkan Dönmez

16 Ayşe Şahin

 17 İnan Keser

18 Metin Çelik

 

-ÇANAKKALE ADAYLARI-

 

1 Muharrem Erkek

2 Bülent Öz

3 Ahmet Küçük

4 Ali Sarıbaş

 

-ÇANKIRI ADAYLARI-

 

1 Murat Berat Atalay

2 İlhan Tekin

 

-ÇORUM ADAYLARI-

 

1 Tufan Köse

2 Muharrem Bozdoğan

3 Dinçer Solmaz

4 Saim Topgül

 

-DENİZLİ ADAYLARI-

 

1 Melike Basmacı

2 Kazım Arslan

3 Gülizar Biçer Karaca

4 Adil Demir

5 Ahmet Divarcı

6 Halis Ödel

7 Adnan Keskin

 

-DİYARBAKIR ADAYLARI-

 

1 Muhsin Koçyiğit

2 Gündoğan Mermutluoğlu

3 Gülabi Şimşek

4 Murat Uzun

5 Mahmut Aziz Şeran

6 Aslı Açıkgöz

7 Mustafa Boz

8 Ayşe Yelkovan

9 Burhan Altay

10 Veysi Ergün

 

-DÜZCE ADAYLARI-

 

1 Zafer Teber

2 Ali Fuat Şaşoğlu

3 Ömer Taşlı

 

-EDİRNE ADAYLARI-

 

1 Okan Gaytancıoğlu

2 Erdin Bircan

3 Gürkan Güneser

 

-ELAZIĞ ADAYLARI-

 

1 Feyzi Septioğlu

2 Yaşar Karabulut

3 Mustafa

4 Fadime Yılmaz

 

-ERZİNCAN ADAYLARI-

 

1 Erdoğan Özyalçın

2 Yalçın Tanrıverdi

 

-ERZURUM ADAYLARI-

 

1 Gonca Aytaş

2 İsmail İme

3 Orhan Bozkurt

4 Dilek Somun

5 Şaban Oturgan

6 Edip Cengiz

-ESKİŞEHİR ADAYLARI-

1 Gaye Usluer

2 Utku Çakırözer

3 Cemal Okan Yüksel

4 Erman Gölet

5 Metin Tomsuk

6 Erdal Çakıcıer

 

-GAZİANTEP ADAYLARI-

 

1 Mehmet Şeker

2 Mehmet Gökdağ

3 Ali Peri

4 Ali Sayın

5 Erdal Geçit

6 Selim Karahan

7 Miray Çankaya Bulut

8 Mustafa Aslan

9 Mahmut Kozbaş

10 Adile Merve Altınbaş

11 Semra Harman

12 Ahmet Şahin Seyran

 

-GİRESUN ADAYLARI-

 

1 Bülent Yener Bektaşoğlu

2 Selahattin Karaahmetoğlu

3 İbrahim Akgün 

4 Basri Gürsoy

 

-GÜMÜŞHANE ADAYLARI-

 

1 Mustafa Gültekin

2 Eda Çubukçu

 

-HAKKARİ ADAYLARI-

 

1 Yakup Samioğlu

2 Giyasettin Koç

3 Kerem Korkma

 

-HATAY ADAYLARI-

 

1 Hilmi Yarayıcı

2 Mevlüt Dudu

3 Serkan Topal

4 Birol Ertem

5 Mehmet Riyat Kırmızıoğlu

6 Suzan Alhasoğlu

7 Sonay Aykut

8 Mehmet Gözel

9 Bilgen Duman

10 Döndü Dilan Bedir

 

-IĞDIR ADAYLARI-

 

1 Adil Aşırım

 

-ISPARTA ADAYLARI-

 

1 İrfan Bakır

2 İsa Önder Dinçtürk

3 Mustafa Ceyhan

4 İzzet Beydoğan

 

-İSTANBUL  1. BÖLGE ADAYLARI-

 

1 Şafak Pavey

2 Gamze Akkuş İlgezdi

3 Gürsel Tekin

4 Barış Yarkadaş

5 Mehmet Akif Hamzaçebi

6 Mahmut Tanal

7 İlhan Kesici

8 Oğuz Kaan Salıcı

9 İhsan Özkes

10 Onursal Adıgüzel

11 Ali Özcan

12 Metin Ağırman

13 Kadir Gökmen Öğüt

15 Birsen Tursun Demirel

16 İrfan Karacan

17 Berhan Şimşek

18 Derya Şentürk

19 Mustafa Can Ataklı

20 Necdet Saraç

21 Hasan Uzunyayla

22 Osman Taney Korutürk

23 İlkay Orhan

24 Erkan Başboğa

25 İrfan Hüseyin Yıldız

26 Nurettin Sarıbal

27 Hüsniye Kaya

28 Özgen Nama

29 Süleyman Güzel

30 Yaşar Hasan Yalçınkaya

31 Doğan Çakmak

 

-İSTANBUL 2. BÖLGE ADAYLARI-

 

1 Selina Doğan

2 Aykut Erdoğdu

3 Mustafa Sezgin Tanrıkulu

4 Dursun Çiçek

5 Süleyman Sencer Ayata

6 Gülay Yedekci Arslan

7 Kadri Enis Berberoğlu

8 Didem Engin Yüksek

9 Mustafa Sarıgül

10 Yüksel Mansur Kılınç

11 Cengiz Alp Yüksek

12 Çetin Soysal

13 Melda Onur

14 Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu

15 Gül Yüksel

16 Zeynel Öztürk

17 İnan Güney

18 Dursun Bulut 

19 Özgür Koçak

20 Mehmet Ercan Karakaş

21 Güven Karataş

22 Seyfullah Beysülen

23 Mustafa Ozan Şer

24 Tevfik Cem Tüzün

25 Mehmet Sevigen

26 Hülya Güntaş

 

-İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYLARI-

 

1 Bihlun Tamaylıgil

2 İlhan Cihaner

3 Engin Altay

4 Ali Şeker

5 Erdoğan Toprak

6 Eren Erdem

7 Murat Özçelik

8 Zeynel Emre

9 Mehmet Bekaroğlu

10 Sibel Özdemir

11 Emine Gülizar Emecan

12 Efkan Bolaç

13 Özgür Karabat

14 Süleyman Çelebi

15 Hüseyin Özkahraman

16 Erhan Bozan

17 Tülay Ateş

18 Mehtap Albayrak

19 Rıza Akpolat

20 Hüseyin Aydoğdu

21 Kemal Çebi

22 Nurcan Şanlı

23 Şahanım Meter

24 Taşkan Uysal

25 İbrahim Yener

26 Yegâne Güley

27 Hüseyin Aksu

28 Kemal Deniz Bozkurt

29 Selami Değirmenci

30 Selçuk Müsnat Hazinedar

31 Ali Ulvi Gökbulak

 

-İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI-

 

1 Selin Sayek Böke

2 Musa Çam

3 Ahmet Tuncay Özkan

4 Tacettin Bayır

5 Özcan Purçu

6 Ali Yiğit

7 Murat Bakan

8 Muhsin Kurt

9 Ali Hıdır Uludağ

10 Ednan Arslan

11 Sabri Ergül

12 Sevda Erdan Kılıç

13 Turgay Bozoğlu

 

-İZMİR 2. BÖLGE ADAYLARI-

 

1 Zeynep Altıok

2 Kemal Kılıçdaroğlu

3 Zekeriya Temizel

4 Mustafa Ali Balbay

5 Aytun Çıray

6 Atila Sertel

7 Kamil Okyay Sındır

8 Ali Engin

9 Hüseyin Sezer

10 Ülkümen Rodoplu

11 Ali Kemal Elitaş

12 Taha Okan

13 Nurgül Uçar Aktuğ

 

-KAHRAMANMARAŞ ADAYLARI-

 

1 Kamil Dalkara

2 Ayşe Nilden Bayazıt Postalcı

3 Eylem Çağraş 
4 Hilmi Emre Kazancı 
5 Kibar Özdemir 
6 Selim Sümen

7 Fatih Vicdan 
8 Duran Özdal

 

-KARABÜK ADAYLARI-

 

1 Cevdet Akay Yüksek 
2 Mustafa Akay 
1 Mustafa Cem Kağnıcı 
2 Uygar Talay

 

-KARS ADAYLARI-

 

1 Zeki Nacitarhan 
2 Erkan Karagöz 
3 Aysel Sadak İltaş

-KASTAMONU ADAYLARI-

1 Ahmet Caner Yenidünya 
2 Hasan Şen 
3 Yılmaz Karakoç

 

-KAYSERİ ADAYLARI-


1 Çetin Arık Yüksek 
2 Ali Paşa Tan 
3 Aşkın Genç 
4 Feyzullah Keskin 
5 Tülin Temel 
6 Mustafa Aslan 
7 Ayhan Gülsoy 
8 Mustafa Utku Sarı 
9 Nahide Sevgi Yalçın

 

-KIRIKALE ADAYLARI-

 

1 Murat Çakırca 
2 Ziya Kavlak 
3 Hacı Arap

 

-KIRKLARELİ ADAYLARI-

 

1 Türabi Kayan

2 Vecdi Gündoğdu 
3 Mehmet Tuna Soykan

 

-KIRŞEHİR ADAYLARI-

 

1 Yılmaz Zengin 
2 Rifat Ertem

-KİLİS ADAYLARI

1 Mehmet Akif Perker 
2 Ökkaş Aslantaş

 

-KOCAELİ ADAYLARI-


1 Fatma Kaplan Hürriyet 
2 Haydar Akar 
3 Tahsin Tarhan 
4 Turan Dumlu 
Cuma Karavar 
6 Mehmet Tamer Solakoğlu 
7 Ayhan Mutlu 
8 Rasim Meriç 
9 Asude Fırat 
10 Kemal Nişancı 
11 Sabriye Şahin

 

-KONYA ADAYLARI-


1 Mustafa Hüsnü Bozkurt 
2 Gülsüm Filorinalı 
3 Mehmet Turgay Bilge 
4 Ali Cemal Cömert 
5 Mehmet Ali Ünal 
6 Ali Sayar 
7 Deniz İndibi Çelik 
8 Hüseyin Yağcı 
9 Saim Sezen 
10 Ali Tekiş 
11 Musa Gökçe 
12 Emine Balık 
13 Mehmet Gayretli 
14 Mehmet Topbaş

 

-KÜTAHYA ADAYLARI-

 

1 Ali Fazıl Kasap 
2 Mehmet Aydın Uzun 
3 Fisun Yıldız 
4 İbrahim Solmaz

 

-MALATYA ADAYLARI-

 

1 Veli Ağbaba 
2 Hulisi Porgalı 
3 Berna Karadaş 
4 Memba Kuşcu 
5 Yusuf Sürücü 
6 Etem Körükmez

 

-MANİSA ADAYLARI-

1 Özgür Özel 
2 Mazlum Nurlu 
3 Tur Yıldız Biçer
4 Mustafa Başgülşen
5 Sabri Temel
6 Sakine Öz
7 Abdullah Saka
8 Hasan Ören
9 Saniye Ağgül

 

-MARDİN ADAYLARI-


1 Mehmet Çiftsüren 
2 Muhammed Olğaç 
3 Özlem Karaman 
4 Mehmet Fırat İnal 
5 Hamze Efe 
6 Aydın Paksak

 

-MERSİN ADAYLARI-

 

1 Hüseyin Çamak 
2 Durmuş Fikri Sağlar 
3 Aytuğ Atıcı 
4 Mustafa Baysan 
5 Serdal Kuyucuoğlu 
6 Sibel Gazi Tabel

7 Ebru Çalışkan 
8 Seyit Özananar 
9 Ali Koç 
10 Nevin Zaimoğlu
11 Celal Çelik

 

-MUĞLA ADAYLARI-

 

1 Akın Üstündağ 
2 Ömer Süha Aldan 
3 Nurettin Demir 
4 Burak Erbay 
5 Emrah Doğu 
6 Süleyman Girgin

 

-MUŞ ADAYLARI-

 

1 Şemsettin Onuler 
2 Fevzi Gümüş 
3 Yıldırım Paçal

 

-NEVŞEHİR ADAYLARI-

 

1 Hilmi Bülent Tekiner 
2 Cuma Yorgancı 
3 Osman Fahri Ertik

 

-NİĞDE ADAYLARI-

 

1 Doğan Şafak 
2 Sevgi Özbek 
3 Ramazan Ertan

 

-ORDU ADAYLARI-

 

1 Seyit Torun 
2 Mustafa Adıgüzel 
3 İdris Yıldız 
4 İsa Yazıcı 
5 Osman Güngör

 

-OSMANİYE ADAYLARI-

 

1 Nihat Çerçi

2 Murat Koluçolak 
3 Serpil Düzgün 
4 Hatice Erdur

 

-RİZE ADAYLARI-

 

1 Kenan Bıyık 
2 Tahsin Ocaklı

3 Candan Eyüboğlu

 

-SAKARYA ADAYLARI-

 

1 Engin Özkoç 
2 Hüseyin Avni Şahin 
3 Erdoğan Isır 
4 Ayhan Bal 
5 Elif Asiye Başer 
6 Ayşe Kılıç 
7 Enis Ceylan

 

-SAMSUN ADAYLARI-

 

1 Kemal Zeybek 
2 Hayati Tekin
3 Neslihan Hancıoğlu
4 Müşfik Veysel Erdoğan 
5 Şaban Sevinç 
6 Fatma Necile Çokay 
7 Atıf Tomrukçu
8 Şevki Yılmaz
9 Mehmet Atalay

 

-SİİRT ADAYLARI-

 

1 Fırat Soysal
2 Cindi Eren
3 Kamile Balcı

 

-SİNOP ADAYLARI-

 

1 Barış Karadeniz 
2 Mustafa Acun

 

-SİVAS ADAYLARI-

 

1 Ali Akyıldız 

2 Haydar Gölbaşı 
3 Ulaş Karasu 
4 Baki Çoban 
5 İsmail Şahin

 

-ŞANLIURFA ADAYLARI-

 

1 Ali Murat Bucak 
2 Hasan Oğul 
3 Resul Bebe 
4 Sedat Sağır

5 İsmail Bahçacı 
6 Mahmut Han Şahin 
7 Akile Yektaş 
8 Muzaffer Yiğitbaşı 
9 Kemal Eşsiz 
10 Ahmet Helvacı 
11 Lütfü Küçükbayrak 
12 Caner Çamlıbel

 

-ŞIRNAK ADAYLARI-

 

1 Abdullah Gükçe 
2 Agit Aykut 
3 Hava Adiyaman 
4 Şahin Zirek

 

-TEKİRDAĞ ADAYLARI-

 

1 Faik Öztrak 
2 Candan Yüceer 
3 Emre Köprülü 
4 İlhami Özcan Aygun
5 Arzu Mandalı Sucu
6 Şerafetdin Terzi 

 

-TOKAT ADAYLARI-

 

1 Orhan Düzgün 
2 Gülperi Coşar 
3 Mine Baş 
4 Sinan Yavuz Yavaş 
5 Tahir Yıldırım

 

-TRABZON ADAYLARI-

 

1 Haluk Pekşen 
2 Ali Türen Öztürk 
3 Ahmet Kaya 
4 Murat Özçilingir 
5 Yavuz Karan 
6 Mustafa Aydın

 

-TUNCELİ ADAYLARI-


1 Saniye Barut 
2 Gürsel Erol

 

-UŞAK ADAYLARI-

 

1 Özkan Yalım
2 İsmet Akın 
3 Mustafa Aydın

 

-VAN ADAYLARI-

 

1 Nadir Kartal 
2 Erkan Nükte 
3 Gürgin Aslan 
4 Hatice Gülenoğlu 
5 Gülcan İnce 
6 Hayrullah Irtak 
7 Abubekir Yeşilova 
8 Muhtar Erdoğan

 

-YALOVA ADAYLARI-

 

1 Muharrem İnce 
2 Murat Ocak 

 

-YOZGAT ADAYLARI-

1 Hasan Aslan Nurdoğdu 
2 Zeynep Kılınçarslan
3 Gülhanım Ceylan 
4 Hatice Açıkgöz

 

-ZONGULDAK ADAYLARI-

 

1 Şerafettin Turpcu 
2 Ünal Demirtaş
3 Deniz Yavuzyılmaz
4 Harun Akın
5 Ali İhsan Köktürk (ANKA)

(GO/OLÇ)



Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.